BUDE VOJNA NA UKRAJINE ? O ZAČIATKU VOJNY VIE AGRESOR VŽDY SKÔR, AKO NAPADNUTÝ

Ak sú už mocnosti NATO rozhodnuté vyprovokovať vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom a veľmi dobre tušia, ako by to mohlo skončiť, začínajú evakuáciu svojich ľudí včas a s predstihom. Aby sa ich „problém“ a hanba neopakovali, tak ako v Afganistane.

Foto SITA/AP
Dátum 26.01.2022

Bude na Ukrajine vojna? O začiatku vojny vie agresor vždy skôr, ako napadnutý. Média na Slovensku, tak ako aj v zahraničí, pokračujú v rozvíjaní predvojnovej hystérie. Samozrejme s jediným cieľom – ďalej vykresľovať Rusko ako zlého agresora, ktorý sa pripravuje už-už podmaniť si vojnou Ukrajinu.  A hlavne, ospravedlniť prítomnosť vojsk NATO, osobitne USA, v krajinách východnej Európy. Dokonca zdôvodňovať potrebu ich navyšovania. Teraz pustili do sveta informácie o tom, že USA, V. Británia a Austrália už sťahujú svojich diplomatov z Ukrajiny. Tak sa to zvykne robiť, keď má začať vojna.

Ak teda tieto krajiny myslia svoje kroky s diplomatmi vážne, mohli by vedieť niečo konkrétne o začatí vojny. Hitler vedel o začiatku napadnutia Poľska nemecko - fašistickou armádou tiež skôr, ako samotní Poliaci. I skôr ako Stalin. Veď sám nariadil zorganizovanie provokácie útoku na  vysielač Gliwice v Hornom Sliezsku, kde nemeckí vojaci, prezlečení do poľských uniforiem, napadli nemeckú posádku. Čo poslúžilo dôvodom na obvinenie a napadnutie Poľska. A znamenalo začiatok druhej svetovej vojny. Možno že vládni a vojenskí predstavitelia uvedených troch krajín vedia niečo konkrétnejšie o tom, akú provokáciu chystajú v  Ukrajine proti Rusku, aby sa pokúsili vyvolať jeho vojenskú reakciu. A potom už bude len na osvedčenej propagande presviedčať svet, akí sú tí Rusi agresívni, bezočiví a bezohľadní, pretože použili vojenskú silu. Podľa situácie bude potom možné otvorene podporiť agresívne neofašistické sily v Ukrajine aj otvorenou, či skrytou vojenskou angažovanosťou NATO a USA.  Slovensku armádu z toho nevynímajúc, ako „hrdého“ člena aliancie.

Môže tu byť aj druhý faktor, ktorý vyplýva z nedávnych skúsenosti Američanov v Afganistane. Keď vojaci a civilní pracovníci opúšťali po dvadsiatich rokoch Afganistan, ukázalo sa, že nemali ani dosť času, ani dosť technických možnosti, aby včas a bez problémov evakuovali svojich občanov a aj spolupracovníkov US síl z radov Afgancov.  Ak sú už mocnosti NATO rozhodnuté vyprovokovať vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom a veľmi dobre tušia, ako by to mohlo skončiť, začínajú evakuáciu svojich ľudí včas a s predstihom. Aby sa ich „problém“ a hanba neopakovali.

Je možné, že hlavným motívom „sťahovania“ ich diplomatov je iba informačná a psychologická operácia, ktorá má demonštrovať nárast napätia medzi Ukrajinou a Ruskom a má dať signál svetu, že Rusko neprestáva s prípravami na agresiu proti Ukrajine. To je tiež argument na to, aby americký prezident Biden „rozmýšľal“ o navýšení počtov vojakov vo východnej Európe a zvýšení počtu vojenských plavidiel v Čiernom a Stredozemnom mori. Ale aby podobne „rozmýšľali“ aj  politici v iných krajinách NATO. Hoci svoje sily navyšujú aj v súčasnej dobe a deje sa tak takmer každý deň.

V každom prípade, každý kto sleduje vývoj situácie okolo nás môže čoraz jasnejšie vidieť, „odkiaľ vietor fúka“. A ak sa stane to najhoršie, čo z tejto situácie hrozí, ľudia nemajú až tak zahmlenú myseľ, že nebudú vedieť, kto je vinníkom vojny, alebo vojenských akcií. Ak sa ešte zachoval zdravý rozum a svedomie, budú vedieť, ako sa k situácii postaviť a ako konať.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.