ČAKÁ NÁS FIREMNO-ŽIVNOSTENSKÁ KATASTROFA

Podľa Richarda Sulíka nepriniesli veľkonočné sviatky žiadne zhoršenie situácie, preto bude presadzovať ďalšie uvoľňovanie ekonomiky.

Foto TASR/Jaroslav Novák
Dátum 29.04.2020

Štát pokročil v príprave návrhu, ktorým by mal pomôcť prevádzkovateľom zatvorených reštaurácií či obchodov s platením nájomného.

„Speje to k tomu, že dúfam, že budúci týždeň konečne uzavrieme odškodnenie maloobchodných prevádzok, čo sa týka nájmu. Tak, ako to vyzerá, som presvedčený, že to bude kvalitná dohoda. Samozrejme, musí prejsť vládou,“ povedal po utorkovom rokovaní kabinetu minister hospodárstva Richard Sulík.

Zároveň potvrdil, že na krízovom štábe bude presadzovať ďalšie uvoľňovanie ekonomiky. Podľa neho nepriniesli veľkonočné sviatky zhoršenie situácie. „Žiadna katastrofa sa nekoná, čo sa týka korony, avšak koná sa katastrofa, čo sa týka predajní a reštaurácií, ktoré sú stále ešte zatvorené“ vyhlásil Sulík. Kritizoval obmedzenie otvorenia obchodov na výmeru 300 metrov štvorcových.

Škodí to podľa neho aktuálne najmä nábytkárskym firmám, keďže rozloha ich predajní je nad uvedený limit a musia byť stále zatvorené. Minimálne dve už podľa neho avizujú veľké ťažkosti, pričom jedna prevádzkuje 17 a druhá 15 predajní.

Šéf rezortu hospodárstva pripomenul, že počet nakazených klesá. „Nikto súdny nemôže byť ľahostajný k tomu, že nám množstvo reštaurácii alebo predajní pôjde do krachu,“ skonštatoval.

Podľa neho by sme nemali robiť z korony „modlu“. Vždy sa údajne dajú nájsť dôvody na to, aby sme s ďalším uvoľňovaním počkali. „My môžeme čakať až na svätého Dindiho, ale problém je, že reálny ekonomický život nepočká,“ uzavrel Sulík.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.