CESTOVNÁ KANCELÁRIA FIRO-TOUR KONČÍ, SVOJICH KLIENTOV ODŠKODNIA

Jedna z najznámejších cestoviek na trhu tak musí po vyše 20 rokoch vyhlásiť úpadok. Klientov však ubezpečuje, že peniaze za zakúpené dovolenky a vouchre dostanú naspäť, a to najneskôr do šiestich mesiacov.

Foto FACEBOOK
Dátum 29.12.2020

BRATISLAVA 29. decembra (SITA/extraplus.sk) - Cestovná kancelária Firo-tour, s.r.o., musí ku koncu roka 2020 prerušiť svoju činnosť. Ako ďalej informuje spoločnosť, dôvodom je koronakríza a absencia poistenia proti insolventnosti na rok 2021. Jedna z najznámejších cestoviek na trhu tak musí po vyše 20 rokoch vyhlásiť úpadok. Klientov však ubezpečuje, že peniaze za zakúpené dovolenky a vouchre dostanú naspäť, a to najneskôr do šiestich mesiacov.

"Koronakríza zasiahla nás všetkých. Niektorých viac, niektorých menej. Žiaľ, práve cestový ruch to postihlo absolútne. Aj keď sme do poslednej chvíle verili a dúfali, že to zvládneme, dnes so vztýčenou hlavou prijímame porážku," uvádza Firo-tour na svojej internetovej stránke.

Ako dopĺňa, ešte pár dní dozadu sa obrátila cestovná kancelária na poisťovňu, aby im od budúceho roka opätovne poskytla poistenie proti insolventnosti. Bez neho totiž cestovná kancelária nemôže podnikať. Cestovná kancelária však nebola úspešná. "Prirodzene, po roku, v ktorom sme náhle zostali bez príjmu a s mnohými záväzkami, sme sa stali rizikovým produktom. Pokračovať ďalej by možno pôsobilo odvážne, no v aktuálnej situácii by to bolo z našej strany maximálne nezodpovedné. Preto dnes s veľkým smútkom vyhlasujeme úpadok," vysvetľuje Firo-tour.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.