TURIZMUS

MIKA: NA SLOVENSKU RASTIE POČET TURISTOV

Dátum 25.12.2023

Aj napriek nie úplne priaznivým okolnostiam, ktoré ovplyvňovali cestovný ruch, bol podľa Miku v tomto roku trend nárastu zahraničných turistov dynamickejší ako domácich, tých totiž v lete zlákalo skôr more. 

REMIŠOVÁ: NA ROZVOJ TURIZMU, OCHRANU PRÍRODY A PAMIATOK V SLOVENSKO-ČESKOM POHRANIČÍ PÔJDE MILIÓN EUR

Dátum 09.02.2023

Taktiež sa zafinancujú projekty zamerané na revitalizáciu oddychových zón, budovanie stojanov pre bicykle, informačné tabule, odpočívadlá a prístrešky či projekty zamerané na propagáciu turistických aktivít prostredníctvom mobilných technológií.

TMR SA UCHÁDZA O PREVÁDZKOVANIE HORSKÝCH STREDÍSK V SAUDSKEJ ARÁBII

Dátum 08.02.2023

Zástupcovia spoločnosti Tatry mountain resorts sa v Rijáde stretli s princeznou Fahdou al Saud, členkou kráľovskej rodiny, ktorá je zodpovedná za vybudovanie a rozvoj turizmu v horskej oblasti Sudah.

HOTELIERI BIJÚ NA POPLACH, REŽIM OP+ ICH ZABÍJA

Dátum 02.02.2022

Aktuálne je obsadenosť hotelov a penziónov vo Vysokých Tatrách priemerne na úrovni približne 30 percent, podľa slov hotelierov sa teda v ich prípade nedá hovoriť o uvoľnených opatreniach.

KAZACHSTAN - KRAJINA VEĽKEJ STEPI

Dátum 05.04.2021

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Deviata najväčšia krajina sveta leží na križovatke Európy a Ázie. Tisíce rokov sa toto miesto nachádzalo na bode stretnutia civilizácií, uprostred Veľkej hodvábnej cesty. Dnes Kazachstan symbolizuje stabilitu a mierové spolužitie ľudí z rôznych etnických skupín. 

CESTOVNÁ KANCELÁRIA FIRO-TOUR KONČÍ, SVOJICH KLIENTOV ODŠKODNIA

Dátum 29.12.2020

Jedna z najznámejších cestoviek na trhu tak musí po vyše 20 rokoch vyhlásiť úpadok. Klientov však ubezpečuje, že peniaze za zakúpené dovolenky a vouchre dostanú naspäť, a to najneskôr do šiestich mesiacov.

TATRY A LIPTOV ZABOJUJÚ O ZIMNÚ SEZÓNU

Dátum 24.11.2020

Už teraz je podľa nej jasné, že slovenské hory s najväčšou pravdepodobnosťou prídu o zahraničnú klientelu.

CESTOVNÝ RUCH SA OD MATOVIČOVEJ VLÁDY ZATIAĽ DOČKAL IBA SĽUBOV

Dátum 10.09.2020

Štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť tvrdí, že podpora pre cestovný ruch čoskoro príde, nič viac však neprezradil

LETO NA ORAVSKOM HRADE VYVRCHOLÍ PREHLIADKOU V ŠTÝLE DRAKULU

Dátum 22.08.2020

Podujatie sa uskutoční v piatok 28. augusta, vstupy do hradu budú v čase od 20. hodiny až do 1.30 hod., každých 15 minút.

TRENČIANSKA ŽELEZNIČKA I ZUBRIA ZVERNICA SÚ OPÄŤ OTVORENÉ

Dátum 21.06.2020

Dovolenka na Slovensku vás možno zavedie i na tieto miesta