ČÍNA VARUJE PRED ĎALŠOU PANDÉMIOU

Čína hlási prepuknutie vtáčej chrípky H5N8 v kŕdli divých vtákov v parku mokradí v meste Nagqu v Tibete. V ohnisku bolo infikovaných a následne usmrtených 268 vtákov.

Foto pexels/ilUST. FOTO
Dátum 29.05.2021

Sú to iba niečo viac ako tri mesiace, odkedy sa sedem pracovníkov hydinovej farmy v južnom Rusku nakazilo vírusom vtáčej chrípky H5N8. Išlo o prvé prípady, kedy sa tento vysoko patogénny vírus preniesol na človeka.

Teraz Čína hlási prepuknutie vtáčej chrípky H5N8 v kŕdli divých vtákov v parku mokradí v meste Nagqu v Tibete. V ohnisku bolo infikovaných a následne usmrtených 268 vtákov, ako sa uvádza vo vyhlásení čínskeho ministerstva poľnohospodárstva a vidieka.

Odborníci z Čínskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb varujú, že z toho môže vzniknúť nová pandémia. Odvtedy už minimálne 46 krajín totiž ohlásilo ohniská vtáčej chrípky H5N8 na svojich územiach. Informuje o tom portál webnoviny.sk.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.