DANKO: CHCEL BY SOM SLOVÁKOV CHRÁNIŤ TAK, AKO ORBÁN MAĎAROV

O hodnotovom svete Antona Hrnka svedčí podľa Kollára fakt, že šiel robiť poradcu milovníkovi transsexuálov Borisovi Kollárovi.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 26.09.2020

Bývalý predseda parlamentu a staronový šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko v rozhovore pre portál Webnoviny.sk povedal, čo si myslí o svojom protikandidátovi na šéfa strany SNS Antonovi Hrnkovi i ako vníma maďarského prezidenta Viktora Orbána.

Vizitka Hrnkových hodnotových postojov spočíva podľa neho v tom, že sa rozhodol robiť poradcu milovníkovi transsexuálov Borisovi Kollárovi. Tvrdí, že práve súčasný predseda parlamentu chcel v roku 2015 vstúpiť do SNS. „Núkal mi pomoc a ja som mu ešte zaplatil za revíziu Facebooku. Metódy, ktoré používal v podnikaní, prenáša do politiky. Je úžas počúvať, že Boris Kollár bojuje s mafiou. Človek, ktorý mal v súvislosti s eurofondami rôzne trestné stíhania. Ja som mal kauzu kapitán, on má modrú knižku na pomyselné choroby. Ja som sa vojne nevyhol. Ostal som v šoku, keď som videl šéfa Matice slovenskej odkrývať sochu Andreja Hlinku v Košiciach s Borisom Kollárom po prevalení aféry s transsexuálom,“ hovorí Andrej Danko. Boris Kollár nezrušil stožiar, ktorý Danko nechal postaviť pred budovou parlamentu, rozdal Hurbanovu cenu a nežiada ani zmeny v rokovacom poriadku, ktoré zaviedol. Na otázku, či to Andrej Danko považuje za zadosťučinenie odpovedal, že nechce hodnotiť sám seba a nechá to na posúdení ľudí.

„Veľa ľudí nevie, aké opatrenia urobila SNS. A potom veľa nápadov mi zobral, žiaľ, aj koaličný partner, pričom ich predstavil ako svoj návrh. Napríklad obedy zadarmo, ktoré nakoniec dnešní páni zrušili. Tie som doniesol z Maďarska od Orbána,“ tvrdí. „Každý, kto chráni svoj národ a kto má politickú moc robiť zmeny je môj vzor. Pozrite sa na infraštruktúru, na športoviská, na rozvoj ekonomiky a jednotu Maďarov. Tak ako Orbán chráni Maďarov, tak by som to chcel aj ja.“ Na otázku, čo hovorí na to, že Orbána v EÚ považujú za diktátora reagoval, že náš premiér Igor Matovič je oveľa väčší diktátor a tak ako sa správa k svojej strane OĽaNO, tak sa správa aj k Slovensku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.