DIPLOMOVKA MINISTRA ŠKOLSTVA JE VRAJ TAKTIEŽ PLAGIÁT

Branislav Gröhling pocítil expresnú karmu na vlastnej koži - jeho diplomovka má zhodu 33 percent a podľa médií ide o kombináciu kompilátu a plagiátu

Text FACEBOOK
Foto tasr
Dátum 13.07.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 13. júla.

Ministrom školstva a vedy Slovenskej republiky je plagiátor.

A je to von. Novinári overili, čo sme viacerí už tušili. Pred pár týždňami si "Brani" Gröhling nechal stiahnuť svoju záverečnú prácu z databázy školy, kde si robil titul z práva. Na Paneurópskej vysokej škole, kde bolo v minulom desaťročí presne takto medzi rôznymi celebritami v móde dôjsť si po právnický titul. Netvrdím, že všetci, ktorí tu získali tituly, sú nekvalitní absolventi, ale rozhodne sa tu ten titul dal získať pomerne ľahko, veď ich aj riadne množstvo "nasekali".

Pán minister sa obhajuje presne rovnako, ako pred časom Andrej Danko, za ktorého odvolávanie sa podpísal: vraj prišiel na to, že práca nemala byť podľa licenčnej zmluvy zverejnená a upozornil školu, ktorá "to napravila". A potom identické kecy o tom, že on síce správne iných autorov necitoval, ale v prameňoch má uvedené, z akých zdrojov čerpal. Takže je okej, že to, čo vydával za svoje myšlienky, len prekopíroval.

Smutné na tom, mimochodom, nie je ani tak to plagiátorstvo, ale to, ako sa vôbec človek, ktorý školstvu nerozumie takmer vôbec a vede a výskumu už vôbec, mohol stať ministrom. Vo vláde, ktorá sa "zapíše do histórie".

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne