DRAXLER: LOBISTI BLAIRA V PRÍTOMNOSTI MATOVIČA SÚ PRE NÁS KATASTROFOU

Juraj Draxler: Blair je totiž napojený na veľmi temné kruhy svetovej politiky a biznisu, ktoré pôsobia aj v oveľa, oveľa rozsiahlejších veciach, ako len v takýchto drobnostiach, kde sa jednorazovo predáva meno.

Text FACEBOOK
Foto TASR
Dátum 21.11.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler dňa 21.11.2020 

Ak sa okolo Matoviča pohybujú lobisti napojení na Tonyho Blaira, pre Slovensko to môže znamenať katastrofu.

Dovoľte k tejto téme ešte pár slov. Väčšina ľudí, čo poznám, sa nad Igorkovým príbehom len tak zasmiala. Igor totiž po anglicky jednoducho nevie, darmo sa snaží verejnosť presvedčiť o opaku pár zle naučenými vetami. Predstava, ako si cez telefón s niekým poklábosí v tomto jazyku, je humorná. O hodnote nášho plošného testovania pre svet už vôbec škoda hovoriť (Európska únia práve vydala súbor odporúčaní, ako testovať obyvateľstvo, samozrejme, že aj podľa toho dokumentu sme to robili tak, ako sa to nemá.)

Ako som už skôr povedal, s najväčšou pravdepodobnosťou niekto (Igor, jeho biznis partneri alebo niekto v zahraničí) len zaplatil, aby si Igorko akože vymenil po telefóne pár viet s bývalým britským premiérom v zúfalej snahe trošku mu zlepšiť imidž. Takáto služba totiž je na predaj.
Blair, odkedy opustil kreslo premiéra, totiž zarába na všetkom možnom, kde môže predať svoje meno alebo kontakty. Vie sa o tom len niečo, lebo peniaze berie cez daňové raje, ale občas vyjde na povrch, ako napríklad zobral 9 miliónov od vlády Saudskej Arábie, a podobne. Aj preto dnes vlastní nehnuteľnosti v hodnote desiatok miliónov libier a žije veľmi luxusný život.

A bola by to tá lepšia možnosť. Blair je totiž napojený na veľmi temné kruhy svetovej politiky a biznisu, ktoré pôsobia aj v oveľa, oveľa rozsiahlejších veciach, ako len v takýchto drobnostiach, kde sa jednorazovo predáva meno. Aj preto je najviac činný v oblasti Blízkeho východu, vidno ho na stretnutiach so šéfmi najväčších amerických bánk, pohybuje sa okolo zbrojárskych firiem.
V skutočnosti toto je najväčšie nebezpečenstvo Igorkovej vlády. Že ho perfektne využijú niektoré medzinárodné kliky na silnejšiu kontrolu nad aktívami Slovenska. V podobnom štýle, ako keď sa tu za Druzindu privatizovali strategické podniky cez utajené zmluvy, ktoré dali formálne menšinovým zahraničným vlastníkom väčšinovú kontrolu a podobne.

Podobných manévrov by som sa bál najviac. A Igor nás kľudne, okrem nejakého vreckového, predá aj za takéto somariny, ktoré budú vyhovovať jeho detinskej povahe. Napríklad za fotku s Blairom alebo náštevu u Bidena.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.