DRUCKER: MOHLI BY SME ZAVIESŤ ELEKTRONICKÉ MATURITY A TESTOVANIE 9

Elektronické maturitné skúšky a Testovanie 9 by sa na Slovensku mohli zaviesť od roku 2026. Na niektorých školách už od budúceho roka. Uviedol to minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže Tomáš Drucker s tým, že ide o záväzok Plánu obnovy a odolnosti SR. Ja som zástancom elektronického testovania, poznamenal Drucker a vyzdvihol jeho transparentnosť.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 21.03.2024

Elektronické maturitné skúšky a Testovanie 9 by sa na Slovensku mohli zaviesť od roku 2026. Na niektorých školách už od budúceho roka. Uviedol to minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže Tomáš Drucker (Hlas-SD) s tým, že ide o záväzok Plánu obnovy a odolnosti SR. "Ja som zástancom elektronického testovania," poznamenal Drucker a vyzdvihol jeho transparentnosť.

Taktiež aj využiteľnosť výsledkov z elektronického testovania na prijímacie konania. "Či už výsledky testov deviatakov na stredné školy alebo maturít na vysoké školy," objasnil. Momentálne podľa ministra prebieha obstarávanie techniky pre školy. Cieľom je vybaviť ich tak, aby boli na elektronické testovanie pripravené.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.