EPIDÉMIA SA NA SLOVENSKU OFICIÁLNE SKONČILA

Permanentný krízový štáb, ktorý zriadila vláda Igora Matoviča 23. marca sa dnes rozišiel.

Foto Facebook
Dátum 12.06.2020

Permanentný krízový štáb sa rozchádza. Oznámil to jeho popredný člen Robert Mistrík. Poďakoval všetkým členom, vďaka ktorým sa Slovensku podarilo dostať z najhoršie von. Mistrík dokonca vyhlásil, že "hnusobu sme porazili".

Permanentný krízový štáb zriadila vláda Igora Matoviča 23. marca. Členmi boli vedec Mistrík, lekár Vladimír Krčméry a ďalší odborníci, či policajti a príslušníci armády. Úlohou štábu bolo zosúladiť kroky všetkých rezortov v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

"Necítime sa ako majstri sveta, pokorní ľudia vedia, že veci sa vždy dajú robiť lepšie. Zožali sme pochvalu, aj kritiku, ale robili sme to so srdcom a jedno nám nik nezoberie, pomohli sme ochrániť krajinu pred vírusom. Poďakovaním nech sú nám zachránené životy a chyby nech sú nám milosrdne odpustené. Boli okamihy, keď sa na nás obrazne povedané rútil celý štát, keď sme nevedeli kam z konopy, keď sme sa v noci budili z obavy, čo bude zajtra," zdôveril sa Mistrík na Facebooku.


Dodal, že hoci sa na začiatku nevzájom nepoznali, dnes je z lekárov, vedcov, manžérov, policajtov, vojakov, požiarnikov, poslancov a úradníkov zocelený tím.

Pre Mistríka boli posledné tri mesiace práce v štábe vysokou školou sily ľudského spoločenstva. Avizoval, že hoci sa už každý člen štábu vydá vlastnou cestou, sú pripravení pomáhať krajine aj naďalej.

Epidemiologická situácia na Slovensku je už niekoľko týždňov priaznivá. Kĺzavý medián ostáva na nule a ekonomika sa až na pár výnimiek otvorila. Dnes pribudol iba jeden infikovaný na nový koronavírus.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.