EPIDEMIOLÓG Z HARVARDU: COVID-19 JE SEZÓNNY VÍRUS, USTÚPI NA JAR

Uznávaný odborník tvrdí, že koronavírus začne prirodzene ustupovať, keď sa prehupneme do februára a marca, a to „aj keď by sme neprijali ďalšie opatrenia

Foto archív
Dátum 25.11.2020

Epidemiológ Michael Mina z Harvardu chváli Slovensko. COVID-19 je podľa neho sezónny vírus a zachráni nás správne testovanie. Mina ďalej povedal, že COVID-19 je sezónnym vírusom, rovnako ako ďalšie koronavírusy. Na základe grafu, ktorý porovnáva vznik a vývoj v rokoch 2010 až 2020, tvrdí, že to, kde sme práve teraz „je úplne očakávané vzhľadom na rýchly rast vírusu u celej populácie v októbri, novembri a decembri“. Vyjadril tiež nádej, že nový koronavírus „začne prirodzene ustupovať“, keď sa prehupneme do februára a marca, a to „aj keď by sme neprijali ďalšie opatrenia“. Dodal tiež ale, že nás ešte stále „čaká dlhá cesta“.

Pomocný profesor epidemiológie na Harvardovej univerzite v rámci svojej prednášky zalichotil Slovensku. Podľa jeho slov niektoré miesta proti pandémii bojujú lepšie ako iné, pričom vyzdvihol práve našu krajinu. „Všetky oči sa v mnohých smeroch pozerajú na Slovensko v posledných týždňoch v dôsledku vášho programu testovania,“ povedal na epidemiológ s tým, že Slovensko vo veľa smeroch vedie svet.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.