GESTO AMERICKÝCH POLICAJTOV PREKVAPILO PROTESTUJÚCICH

Hŕstka policajtov podporila protestujúcich a na znak solidarity si kľakli na kolená.

Foto Youtube
Dátum 03.06.2020

Masívne protesty v amerických štátoch neutíchajú. Milióny ľudí po celom svete podporujú protestujúcich. 
Najnovšie obletelo internet video, na ktorom je zachytené gesto policajtov v meste Feyetteville v Severnej Karolíne. 

Keď dav protestujúcich konfrontoval asi šesťdesiatku policajtov, tí si na znak solidarity a podpory kľakli spolu s nimi. „Ako dôkaz, že rozumieme bolesti v našej komunite a v našom národe v súvislosti s otázkou rovnosti, si policajti z fayettevillskej polície kľakli, aby ukázali, že tiež chceme spravodlivosť pre všetkých,“ napísala fayettevillská polícia na svojom Twitteri. „Zaviazali sme sa počúvať a zaobchádzať s každým dôstojne a s úctou.“


Demonštrácia údajne začala v čase zákazu vychádzania von. Protestujúci si mysleli, že ich ozbrojení policajti chcú zatknúť. Najskôr však prišla výzva, aby ustúpili, čo protestujúcich nahnevalo. Po tom, čo si spolu s nimi policajti kľakli, už hnev v dave opadol. Podľa svedkov dokonca gesto mnohých dojalo k slzám. Nakoniec protestujúci prišli k policajtom a podali im ruky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.