HEGEROV DLHÝ NOS

VIDEO: Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa vyobjímal s niekoľkými politikmi. Odchádzajúc od nich sa mu do cesty postavil s napriahnutou rukou náš „pikolík“ Eduard Heger. Macron sa však od neho otočil a išiel preč.

Foto sita/jana birošová
Dátum 14.03.2022

Z oficiálneho spravodajstva sme sa dozvedeli, že 10. marca 2022 sa Slovenská republika chystala na neformálnom summite EÚ vo francúzskom Versailles navrhnúť, aby bol Ukrajine poskytnutý prístup k európskym inštitúciám - po vzore Nórska alebo Švajčiarska. Pravdou však je, že premiér Eduard Heger vyhláseniami pred slovenskými médiami pôsobí seriózne, vážne a mienkotvorne iba tak, ako ten mravec z vtipu, kráčajúci po moste popri  slonovi... No nebolo to vždy tak. Najväčší Slovák – Milan Rastislav Štefánik – dokázal začiatkom 20.storočia Francúzov očariť, presvedčiť o svojich vojenských, vedeckých aj diplomatických schopnostiach a v otvorenej náruči parížskych salónov sa im stal partnerom.

Slovensko ešte dodnes nezabudlo na trapas vtedajšieho premiéra Igora Matoviča, ktorý si 3. februára 2021 stihol vyrobiť priamo v Elyzejskom paláci v Paríži počas brífingu s prezidentom Emmanuelom Macronom. „Sedlák vo veľkomeste“ sa tak manévrami s dáždnikom a táraninami o Klárke zapísal do politickej histórie Slovenska i Európy.

Zámok Versailles neďaleko Paríža, ktorý bol postavený pôvodne ako symbol absolutistickej monarchie, zmenil sa v toku histórie na erb európskej i svetovej diplomacie. Ani pri aktuálnom neformálnom stretnutí európskych lídrov 10. a 11.marca 2022 nechýbali stovky objektívov kamier a fotoreportérov. Mainstreamové televízie vysielajúce v Slovenskej republike to starostlivo povystrihovali, no všímavému pozorovateľovi spravodajstva CNN, ORF, MTV, ZDF či ďalších isto neunikol záber, ako sa francúzsky prezident Emmanuel Macron vyobjímal s niekoľkými politikmi. Odchádzajúc od nich sa mu do cesty postavil s napriahnutou rukou náš „pikolík“ Eduard Heger. No „MacRon“ sa od neho otočil a išiel preč.

Heger, hoci (spolu s Čaputovou a Kollárom) robí na summitoch zrejme len poštárov, často a rád píše na Twitteri o svojich pocitoch a postrehoch. O tomto zážitku nič. Heger ostal s dlhým nosom ako najslávnejší Francúz Cyrano z Bergeracu.  Aj nový „invazívny“ šéf televízneho spravodajstva RTVS Attila Lovász musel tento záber nachystanej kamery hodiť do koša, možno ho aj zhltol... Lebo vo vysielaní našej verejnoprávnej sme ho nevideli. Tam sa masovo maže, blokuje, vystrihuje. Pod maskovacou teóriou o boji proti kremeľským trollom a vojny proti proruskej propagande, bujnie pod Tatrami cenzúra, dusí sa sloboda slova, len aby nik nemohol túto vládnu štvorkoalíciu „nachytať na hruškách“.

A tak vám, priatelia, dám hádanku. Viete čo má dnešná Bratislava spoločné s Parížom? Oblúk. Ten v metropole na rieke Seine je Víťazný, ten slovenský - v našom hlavnom meste na Dunaji – je oblúkom Hanby. Už sa neviem dočkať jarného obdobia, keď kalné vody prúdu času odplaví týchto nevzdelancov a plagiátorov do nenávratna...

VIDEO ↓↓↓

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.