HRDINA Z VRÚTOK

Zástupca školy vo Vrútkach, Mgr. Jaroslav Budz, ktorý sa postavil útočníkovi a zaplatil za to vlastným životom bude zrejme ocenený In Memorian.

Foto Facebook
Dátum 11.06.2020

Obeťou brutálneho útoku v Spojenej škole vo Vrútkach sa stal zástupca riaditeľky Jaroslav Budz. Učil matematiku a chémiu a medzi deťmi bol obľúbený. V kompetencii mal gymnaziálnu časť spojenej školy.

Nebyť jeho zásahu voči útočníkovi, obetí mohlo byť viac. Aj medzi deťmi. Martinčan Ivan (†22) spustil svoje vyčíňanie v prvej učebni, na ktorú narazil. Napadol tam učiteľku a riaditeľku v jednej osobe a problém mu nerobilo ani bodnúť nožom do asi 10-ročných detí. Keď Jaroslav začul, čo sa v triede deje, pribehol na pomoc. Hrdinská pomoc kolegyni a deťom sa mu,žiaľ, stalo sa mu to osudným.

Zachranári našli učiteľa na chodbe a hoc sa najskôr pokúsili o oživovanie, bolo zrejmé, že zranenia nie sú zlučiteľné so životom.

Kým Jaroslava sa zachrániť nepodarilo, ďalšie obete útoku sa previezli do martinskej nemocnice. Dievča skončilo s ľahším rezným zranením. Horšie na tom bol jej spolužiak a riaditeľka.


Chlapec je momentálne vo vážnom stave v martinskej nemocnici. Mal mnohopočetné bodné poranenia hrudníka a brucha. "Je v stabilizovanom stave. Pani učiteľku, na ktorú útočník veľmi kruto zaútočil, museli reoperovať, nakoľko sa jej stav zhoršil. Ale takisto je to v stabilizovanom stave. Hoci stále v rámci reoperácie lekári riešia komplikácie bodných poranení," povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

"Boli to závažné poranenia bodného charakteru. Smerovali na hrudník a dutinu brušnú. Pevne verím, že kritické minúty máme za sebou a budeme môcť konštatovať, že pacienti sú stabilizovaní. Prepustenie policajtov je otázka pár dní," dodal generálny riaditeľ UNM Dušan Krkoška.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Igor Matovič 11.júna 2020.

Mgr. Jaroslav Budz, učiteľ matematiky a chémie, ktorý obetoval vlastný život, aby zachránil životy detí a učiteľov.

HRDINU a obyčajného človeka - skvelého učiteľa Jaroslava Budza, ktorý dnes obetoval vlastný život, aby zachránil životy iných, oficiálne navrhnem pani prezidentke na udelenie štátneho vyznamenania In Memoriam.

ČÍTAJTE TIEŽ: VRÚTKY: MUŽ DOBODAL RIADITEĽKU ŠKOLY, POLÍCIA HO ZASTRELILA

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.