HRNKO ZOBERIE AKÚKOĽVEK FUNKCIU

Čelní predstavitelia SNS sa nechcú vyjadriť k tomu, či bude Andrej Danko opätovne kandidovať na post predsedu strany

Foto TASR
Dátum 13.04.2020

BRATISLAVA 13. apríla (webnoviny.sk/extraplus.sk) - Vrcholoví predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) nechcú hovoriť, či by mal doterajší predseda Andrej Danko opäť kandidovať za jej šéfa. Podľa informácií agentúry SITA je to otázne. Niektorí politici z radov národniarov neoficiálne povedali, že Danko investoval veľa politického úsilia do fungovania SNS, preto je zrejmé, že vedenie strany len tak neprenechá niekomu inému.

SNS sa do parlamentu nedostala

Podpredseda SNS Anton Hrnko povedal, že „sebareflexia patrí všetkým členom strany vrátane mňa“.

Podľa prvého podpredsedu SNS Jaroslava Pašku je na rozhodnutí „Danka, ako sa postaví k ďalšiemu fungovaniu“.

SNS sa vo februárových voľbách do parlamentu nedostala. Tesne po nich Danko povedal, že všetci predstavitelia strany na sneme dajú svoje funkcie k dispozícii. Dátum snemu nie je oficiálne potvrdený, mal by sa uskutočniť 12. septembra.

Podľa prvého podpredsedu národniarov Pašku je teraz čas na vnútornú diskusiu v strane a prípravu na regionálne a komunálne voľby v roku 2022.

„Trocha nám robí problém súčasná situácia. Nemôžeme sa stretávať, absolvovali sme prvé stretnutia v regiónoch, potom sme ich prerušili, musíme počkať, kým sa upokojí zdravotná situácia,“priblížil Paška.

Hrnko je pripravený na akúkoľvek pozíciu

Podpredseda SNS Hrnko si nemyslí, že strana v minulom volebnom období urobila pre Slovensko málo.

„Práve naopak. Najviac pre ľudí urobila v minulom volebnom období. Sme trošku sklamaní a aj ja osobne. Schytali sme niečo, čo sme si nezaslúžili, ale taká je politika,“ poznamenal. Ako ďalej uviedol, SNS venoval celý svoj produktívny život a záleží mu na tom, aby značka SNS pokračovala.

„Som pripravený na akúkoľvek pozíciu, pokiaľ strana dokáže reálne zhodnotiť svoje pôsobenie. Ak by malo dôjsť k jej ďalšej marginalizácii, tak nie som človek, ktorý je zvyknutý prehrávať. Radšej by som sa venoval svojmu dôchodku,“ reagoval Hrnko na otázku, či sa chce znovu uchádzať o pozíciu vo vedení SNS.

Z funkcie odstúpil aj Zelník

Krátko po voľbách odstúpil z funkcie podpredsedu SNS Štefan Zelník. Zároveň sa vzdal aj členstva v strane. Podľa Zelníka „kopil chyby“ počas uplynulých štyroch rokov najmä predseda SNS.

Andrej Danko bol zvolený za predsedu strany v októbri 2012. Stalo sa tak po tom, čo sa strana vo voľbách v marci 2012 neprebojovalo do parlamentu. Danko vo funkcii nahradil Jána Slotu.

V roku 2016 sa národniari do parlamentu vrátili. Stali sa súčasťou vládnej koalície spolu so stranami Smer-SD, Most-Híd a Sieť. V tohtoročných voľbách získala SNS len 3,16 percenta hlasov a opäť skončila mimo parlamentu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.