JANA VAĽOVÁ: RODINA JE ZÁKLAD

Jana Vaľová, poslankyňa NR SR (Smer-SSD): Žien je v politike veľmi málo najmä pre náročnosť a starostlivosť o rodinu, ktorá je pre mňa všetkým, pretože mi vytvára zázemie na moje povolanie. Rodinu považujem za základ spoločnosti. Nechcem sa nikoho dotknúť a hovorím to v dobrom. Deti by mali vychovávať otec a mama, deti by mali mať v živote obidva vzory. 

Foto ARCHÍV JANY VAĽOVEJ
Dátum 23.09.2023

Jana Vaľová v súčasnosti pôsobí ako poslankyňa NR SR za stranu Smer-SSD. Do parlamentu ju voliči poslali už štyrikrát, zväčša s najvyšším počtom hlasov v jej regióne. Dlhodobo pôsobila ako členka Výboru NR SR pre sociálne veci, dnes je vo Výbore NR SR pre kultúru a médiá a rovnako pôsobí vo Výbore NR SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ. Je predsedníčkou skupiny priateľstva s Albánskou republikou, Bosnou a Hercegovinou, Bulharskou republikou, Chorvátskou republikou, Severným Macedónskom, Rumunskom, Slovinskou republikou, Srbskou republikou, Čiernou Horou a Moldavskou republikou. Je členkou mestského zastupiteľstva v Humennom, poslankyňou zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja a bývalou primátorkou mesta Humenné. Jana Vaľová ukončila magisterské štúdium na Fakulte zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity a rigoróznou skúškou získala titul PhDr. na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave v odbore sociálna práca. V politike sa pohybuje už od roku 2000 ako okresná predsedníčka strany Smer-SSD a ako komunálna poslankyňa. Za poslankyňu NR SR bola prvýkrát zvolená v roku 2006.

Láska je dôležitá

Žien je v politike veľmi málo najmä pre náročnosť a starostlivosť o rodinu, ktorá je pre ňu všetkým, pretože jej vytvára zázemie na jej povolanie. „Rodinu považujem za základ spoločnosti. Nechcem sa nikoho dotknúť a hovorím to v dobrom. Deti by mali vychovávať otec a mama, deti by mali mať v živote obidva vzory. Samozrejme, keď to medzi rodičmi nefunguje, keď to ide napríklad pre alkohol alebo agresivitu jedného z partnerov do extrému, treba sa vedieť vo vzťahu kultúrne rozísť. Pre deti je najdôležitejšia láska, a keď im ju tradičná rodina nevie dať, je to smutné. Prioritne však vnímam rodinu ako zväzok muža a ženy. Po dlhoročnom pôsobení v parlamente by som si nikdy nepomyslela, že raz príde čas, že budem musieť dokazovať a obhajovať, že normálne veci sú normálne. To, čo bolo platnou a nemeniteľnou skutočnosťou už pred niekoľko tisíc rokmi, čo zaručuje a v svojej podstate zabezpečuje existenciu ľudského rodu od počiatku sveta, sa dnes snaží určitá skupina spochybniť. Súčasné politické a vládne trendy v spolupráci s mainstreamovými médiami chcú ovplyvňovať myslenie spoločnosti a presvedčiť jednak národ, ale zároveň aj poslancov, aby v zákonoch túto niekoľkotisícročnú skutočnosť zmenili. Na Slovensku, v Európe a všeobecne v celosvetovom meradle je obrovský tlak na zmenu ponímania tradičných hodnôt. Zvrátené témy sa financujú aj zo štátnych rozpočtov a na umlčanie pravdy sa dokonca používa trestné právo. Robert Fico a Smer-SSD ako jedna z mála politických strán dokázal prekročiť tento rubikon. Nebojí sa povedať, že to, čo vidíme, to, čo bolo pred tisíckami rokov pravdou, je aj dnes nemennou skutočnosťou. Najviac ma však vyrušuje to, že tieto témy začínajú byť nastoľované vo výchove našich detí, ktoré nemajú možnosť a ani skúsenosť porovnať, čo je prospešné a čo škodlivé pre ich vývoj. Bohužiaľ, sú schopné aj skúšať novopropagované nezmysly, z ktorých niekedy niet cesty späť. Transgenderové experimenty, ako napríklad blokátory puberty a ďalšie iné neprirodzené procesy, totiž navždy zasiahnu do integrity dieťaťa... a v drvivej väčšine prípadov sa to končí zle. Aj preto si vážim mladých ľudí, ktorí to dnes v spleti informácií nemajú ľahké, ale sú uvedomelí, morálne odolní, odolávajú a nepodliehajú transgenderovým trendom a vedia, že životaschopná rodina, okolie a dobrí priatelia sú zárukou ich zdravého vývoja a úspešnej budúcnosti,“ hovorí Jana Vaľová.

Jana Vaľová s rodinou, manželom, dcérou a synom.

Legalizácia drog a pedofílie?

Okrem potláčania tradičných hodnôt ju trápi aj téma omamných látok, ktorá sa v našej spoločnosti začína veľmi tolerovať. „Omamné látky pôsobia na centrálnu nervovú sústavu, ovplyvňujú psychiku a správanie ich užívateľa. Chcem sa však opäť vrátiť k hodnotovým témam. Žena je žena a muž je muž, to je nemenná skutočnosť. Tvrdenia, že muž môže menštruovať a dokonca rodiť deti, sú v súčasnom svete vo všeobecnosti pretvárané reálie, sú to choré myšlienky, ktoré niekto podporuje, aby sa tým v skutočnosti prekryli iné, celospoločensky dôležité témy a problémy hlavne ekonomického a geopolitického charakteru. Sme svedkami toho, že sa na Slovensku vedome potláča národná hrdosť, reč, kultúra a do popredia sa dostávajú témy legalizácie drog, samourčovania pohlavia u detí a pod. Dokonca sú v rovine diskusií už aj náznaky legalizácie pedofílie. A to už nehovorím o tom, že miesto zdravých potravín nám predstavitelia EÚ ponúkajú ako výbornú náhradu hmyz a GMO upravované potraviny. Hodnotové témy sa často navodzujú v situáciách, keď sa chcú prekryť nepriaznivé ekonomické správy. Odvádzajú pozornosť od toho, že ľudia budú musieť v budúcnosti nedobrovoľne oveľa viac platiť za drahé energie, aj keď ich môžu mať dostupné oveľa lacnejšie. Prebieha totiž boj medzi svetovými ekonomikami a menou, a vyzerá to tak, že EÚ sa rozhodla, že pôjde cestou samodeštrukcie. Ak sa stane, že liberálna agenda donúti naše deti, aby sa zaoberali iba samými sebou a svojou orientáciou, prestanú sa zaujímať o spoločenské aj ekonomické témy, a do budúcna tieto témy prestanú riešiť. Výchova v rodinách je omnoho zložitejšia a náročnejšia, ako bola kedysi. Pri mojej otázke známemu gynekológovi, aby mi objasnil, či teda máme sedem alebo sedemdesiatsedem pohlaví, sa začal smiať s komentárom, že aj keď má dvadsaťročnú prax, musí sa asi vrátiť na fakultu. Povedal mi, že v škole, v súvislosti s medicínou, túto zvrátenosť nikto neučí, nikto nikdy tie pohlavia osobne nevidel, nevie, kde existujú a nevie ich demonštrovať ani na ženskom, ani na mužskom tele.

Vaľová má 33

V politike liberálov sa mi nepáči, že od začiatku ich vládnutia polarizujú Slovensko a podporujú, či dokonca šíria politiku založenú na nenávisti. Majú enormnú snahu postaviť proti sebe jedných i druhých, rozoštvať a rozhádať obyvateľstvo. V tomto negatívnom nastavení spoločnosti sa tlakom snažia niečo presadzovať a vymazať tisícročnú pravdu. Mnohí ľudia, hlavne strednej a staršej generácie, už zistili, že po trojročnej vláde liberálneho zlepenca je Slovensko na pokraji priepasti. Veria však, tak ako aj ja, že ešte máme šancu po nadchádzajúcich predčasných voľbách vrátiť život do normálnych mantinelov, vrátiť dôveru ľudí v politikov a ekonomicky Slovensko opäť kvalitne nastaviť,“ uzatvára svoje rozprávanie Jana Vaľová, ktorá v tohtoročných voľbách kandiduje za Smer-SSD z 33. miesta na poslankyňu NR SR.

Jana Vaľová: Výchova v rodinách je omnoho zložitejšia a náročnejšia, ako bola kedysi. Pri mojej otázke známemu gynekológovi, aby mi objasnil, či teda máme sedem alebo sedemdesiatsedem pohlaví, sa začal smiať s komentárom, že aj keď má dvadsaťročnú prax, musí sa asi vrátiť na fakultu. Povedal mi, že v škole, v súvislosti s medicínou, túto zvrátenosť nikto neučí, nikto nikdy tie pohlavia osobne nevidel, nevie, kde existujú a nevie ich demonštrovať ani na ženskom, ani na mužskom tele.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.