JANKOVSKÁ SI SIAHLA NA ŽIVOT: BOL TO AKT ZÚFALSTVA

Obvinená bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská vyzerá veľmi zle, váži asi iba 45 kilogramov, tvrdí jej advokát Peter Erdös, ktorý netuší ako prišla k liekom, kvôli ktorým skončila v nemocnici. 

Foto TASR
Dátum 02.02.2021

Obvinená bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská si vedome siahla na život. Po návšteve klientky v trenčianskej nemocnici to potvrdil jej advokát Peter Erdös s tým, že z jej strany „to bol to akt zúfalstva." Erdös nevie ako prišla k liekom. Potvrdil však, že jeho mandantka si je plne vedomá toho, čo spravila. Nemyslí si, že pokus o samovraždu zopakuje.

„Vyzerá veľmi zle, váži asi iba 45 kilogramov. Po psychickej stránke sa cíti tiež veľmi zle,“ konštatoval.  Jankovskej sa nepáči, že za päť mesiacov ju orgány činné v trestnom konaní iba raz vypočuli. Jankovskú previezli do zdravotníckeho zariadenia na pozorovanie v pondelok (1. 2.) po priznaní, že užila väčšie množstvo predpísaných liekov. V tejto súvislosti absolvovala v nedeľu (31. 1.) vyšetrenie vo fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. 

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková po pondelkovom rokovaní vlády tvrdila, že Jankovská si nechcela siahnuť na život. „Tie lieky, o ktorých mám vedomosť, nie sú také, že by mohlo prísť k poškodeniu zdravia. Jej vyjadrenie je, že vysokú dávku zobrala, pretože nemohla zaspať," konštatovala dodajúc, že z preventívneho dôvodu evidujú Jankovskej prípad ako pokus o samovraždu. Ministerka má informácie, že Jankovskej poskytovali dávku liekov v týždňových intervaloch. „Neplatí pravidlo, že by sa poskytovali lieky na dennej báze a boli požité pred príslušníkom zboru," spresnila s tým, že sa rozhodla prehodnotiť štandardy podávania liekov väzobne stíhaným a väzneným osobám.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.