JEDNA Z NAJBRUTÁLNEJŠÍCH AKCIÍ AMERICKEJ VLÁDY PROTI VLASTNÝM OBČANOM

28. júla 1932 sa v USA zišlo viac ako 17-tisíc veteránov 1. svetovej vojny na ktorých americká vláda poslala tanky a armádu.

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 28.07.2020

Príspevok uverejnil Juraj Draxler na svojom Facebooku 28. júla 2020.

Z histórie: vedeli ste, že dnes je výročie jednej z najbrutálnejších akcií americkej vlády proti vlastným občanom?

28. júla 1932 boli v hlavnom meste Washington tisíce veteránov 1. svetovej vojny, ktorí v čase hospodárskej krízy žiadali vládu o podporu (podľa niektorých údajov až 17 tisíc veteránov, plus ich rodiy). Protestovali mierumilovne, no najprv sa ich pokúsila vytlačiť polícia, ktorá dvoch z nich zastrelila, a po nej bola nasadená armáda, vrátane tankov. Za pomoci bajonetov a slzného plynu (na následky jeho použitia zahynulo 12 týždňov staré dieťa) demonštrantov z mesta vytlačili. Pre viac informácií, nájdite si cez google: Bonus Army.

Americká história je popretkávaná takýmito aktivitami. Často proti pracujúcim nebojovali štátne sily, ale súkromné armády, ktoré si platili priemyselníci. 

Spomínam to preto, že oni si podobné veci oficiálne takmer vôbec nepripomínajú. Bežný Američan o nich vôbec nič netuší. Šírenie "osvety" sa týka najmä traumatických udalostí v histórii iných národov. 

Históriu si ale pripomínať treba, v každej krajine.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.