JOZEF HRDLIČKA: ĽUDIA, POĎTE K VOĽBÁM A JUST VOĽTE KOMUNISTOV!

Jozef Hrdlička, predseda KSS: Demokraciu má ten, kto má peniaze. Tí, čo vlastnia a ovládajú televízne a rozhlasové stanice si do programov „púšťajú“ len tých, ktorí im vyhovujú. To znamená tých, ktorí zastupujú aj ich ekonomické, politické a mocenské záujmy.

Foto ERIK KNOTEK ML.
Dátum 27.09.2023

Desať minútová demokracia. Tak takto si predstavovali demokraciu disidenti v bývalom Československu, „demokrati“, bojovníci za slobodu, za „rovnaké príležitosti“, za voľnosť vyjadriť svoje názory, postoje na to, čo sa deje v ich vlasti. Po takmer 34 rokoch „víťazstva“ tej naozajstnej demokracie a slobody, niektorí jednotlivci, zástupcovia politických strán, môžu dostať priestor až desať minút, raz za štyri roky, aby vyjadrili názor svoj i názor svojich spolu straníkov na veci verejné. Aj tohtoročná predvolebná kampaň ukazuje skutočnú tvár demokracie na Slovensku v podmienkach slobodného kapitalizmu. Len niektoré televízne kanály „dovoľujú“ aj „inak mysliacim“ vystúpiť v živom vysielaní, alebo odvysielajú nahrávku diskusie či vyjadrenia. Pritom sme neustále svedkami „rečí“, tvrdení, zavádzaní a klamstiev o slobodných voľbách a možnostiach občanov rozhodnúť sa, koho, alebo ktorú stranu si zvolia, aby presadzovala ich záujmy a mala možnosť uskutočňovať politiku v ich prospech.

 

ČÍTAJTE TIEŽ: RYTMUS ŠOKUJE: VOLÍM KSS!

 

RYTMUS: Je dôležité, aby sa interpreti vyjadrovali k politickej situácii na Slovensku. A preto budem voliť Komunistickú stranu Slovenska (KSS) číslo 6.

Ozajstná demokracia?

Normálnemu, triezvo mysliacemu človeku je jasné, že povedať podstatu predstav, zámerov, či spôsobov uskutočňovania politiky po aktuálnych voľbách, nie je za desať (10) minút ani možné, ani reálne. Nie je to ani zmysluplný pokus, ani šanca. Je to opäť len spôsob klamania občana, snaha budiť dojem o ozajstnej demokracii, ktorá tu vraj existuje. Stačí sa pozrieť na vysielania televízii o predvolebných témach. Čim bližšie k voľbám, tým častejšie môžeme vidieť na televíznych kanáloch zástupcov Progresívneho Slovenska, Sme rodina,  Modrých, OĽANO, Demokratov, KDH, Hlas -SD i Smer-SSD. 

Koľkokrát sme mali možnosť vidieť na televíznych obrazovkách napríklad zástupcov Komunistickej strany Slovenska? Kým už dnes môžeme vidieť na rôznych kanáloch Michala Šimečku, Borisa Kollára, Richarda Sulíka, Igora Matoviča, Petra Pelegriniho a ďalších niekoľkokrát denne, Jozefa Hrdličku mohli niektorí zazrieť dvakrát po desať minút. Raz v živom vysielaní a raz v repríze. Aj to vo vysielacích časoch, ktorý sa považuje za najmenej sledovaný. Vysielania na rozhlasových kanáloch sú to isté, len „v bledomodrom“. 

Demokraciu má ten, kto má peniaze

Je zrejme, že tí, čo vlastnia a ovládajú televízne a rozhlasové stanice si do programov „púšťajú“ len tých, ktorí im vyhovujú. To znamená tých, ktorí predstavujú a zastupujú aj ich ekonomické, politické a celkovo mocenské záujmy. Aby tie ich záujmy presadzovali aj ďalšie, ďalšie a nevedno koľko ďalších volebných období. Podľa vzoru svojich priateľov z „vyspelej“ Západnej civilizácie, ktorí tak robia už roky. Teda oni určujú stupeň demokracie. Občania, zdá sa, ostávajú v tej istej situácií, o akej ich presvedčili. Prijímajú túto hru a pokojne sa nechávajú „oblbovať“ reklamou, populizmom, rôznymi mediálnymi fintami, založenými na skúsenostiach a možnostiach mocného a všetkého schopného kapitálu. Aj keď niektorí „hundrú“ a nie sú spokojní, v konečnom dôsledku to nijak neprejavia navonok. Že by boli s takou demokraciou spokojní? Že by toto bola tá ozajstná demokracia, ktorú si bojovníci za ňu predstavovali?V tom prípade sa občania musia uspokojiť s tým, že demokraciu má ten, kto má peniaze. Veľa peňazí. A takých je na Slovensku menšina. Čo keby sa tejto menšine pripravilo prekvapenie?

Ľudia, poďte k voľbám A JUST VOĽTE KOMUNISTOV…

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.