KISKA SA CÍTI NEVINNÝ

Bývalý prezident Andrej Kiska vypovedal v pondelok na NAKA v Košiciach v sprievode svojho advokáta Daniela Lipšica. Kiskova spoločnosť má dnes vysoké príjmy z prednáškovej činnosti, ktoré rádovo predstavujú desiatky tisíc eur...

Foto TASR/Martin Baumann
Dátum 26.05.2020

Trestné konanie v daňovej kauze firmy KTAG exprezidenta Andreja Kisku pokračuje. Pre TASR to potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. "Sťažnosť obvineného voči uzneseniu o vznesení obvinenia prokurátor zamietol, trestné konanie naďalej pokračuje," povedal pre TASR Slivka. Na zamietnutie sťažnosti upozornil portál noviny.sk. Kiska považuje svoje obvinenie z daňových podvodov za "špinavú politickú kampaň". Ešte vo februári tvrdil, že ho mal predseda Smeru-SD Robert Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu (ÚS) SR. Kiska si myslí, že trestné stíhanie konateľa jeho spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že ho Kiska nevymenoval za predsedu ÚS. Fico vtedy obvinenia odmietol.

V prípade daňových káuz spájaných s Kiskom obvinili ešte začiatkom roka konateľa firmy KTAG Eduarda K. Stíhanie sa má týkať neoprávnenej vratky DPH vo výške 155.633 eur, ktorú si KTAG vypýtala od štátu. KTAG platila Kiskovi prezidentskú kampaň a sumu si potom dala do nákladov. Daňový úrad to však neuznal. V minulosti bol na poste konateľa firmy i bývalý prezident Kiska. Kým zastával svoj úrad, nebolo ho možné obviniť.

O tom, že kauza je naďalej živá svedčí aj pondelkové (25.5.) vypočúvanie na NAKA v Košiciach, kde prišiel Andrej Kiska v spoločnosti svojho advokáta Daniela Lipšica. Vypočúvanie trvalo niečo viac ako hodinu a Kiska sa odmietol o podrobnostiach vyjadriť. Komunikoval len Daniel Lipšic, ktorý v stručnosti povedal, že Kiskova spoločnosť má dnes vysoké príjmy z prednáškovej činnosti, ktoré rádovo predstavujú desiatky tisíc eur, čím chcel povedať, že z toho plynú vysoké daňové príjmy, čo je potvrdením, že podľa mienky Lipšica a Kisku nikdy neprišlo k trestnému činu neplatenia alebo krátenia dane a nakoniec akékoľvek odpočty sa pravdepodobne vo veľkom rozsahu vrátia štátu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.