KLUS: SLOVENSKO NEPODPORUJE VÝSTAVBU RUSKÉHO PLYNOVODU

Podľa štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa musíme zohľadňovať pri projekte Nord Stream 2 aj geopolitický aspekt.

Foto tasr
Dátum 20.09.2020

BRATISLAVA 20. septembra (webnoviny.sk/extraplus.sk) - Slovenská republika naďalej nesúhlasí s projektom plynovodu Nord Stream 2 z Ruska. Dôvodom je podľa štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa fakt, že nejde len o ekonomický, ale aj geopolitický projekt. A to aj napriek tomu, že Slovensko, Česko a Rakúsko majú v tejto otázke odlišné názory.

„Zhodujeme sa na tom, že okrem ekonomického rozmeru má plynovod z Ruska aj silný geopolitický rozmer. A ten musíme v našich pozíciách a rozhodnutiach zohľadňovať. Zachovanie plynového tranzitu cez Ukrajinu by malo byť nielen pre Slovensko, ale aj pre celú Európu dôležitou hospodárskou a bezpečnostnou garanciou,“ podotkol Martin Klus počas videokonferencie s námestníkom ministra zahraničných vecí Českej republiky Alešom Chmelařom a generálnym tajomníkom Ministerstva pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Petrom Launským-Tieffenthalom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.