KOALÍCIA KOLLÁRA S MATOVIČOM JE HLBOKO PROTISLOVENSKÁ

Juraj Draxler: A nakoniec je tu morálka. Slovensko zvlášť dnes potrebuje zdôrazňovať tradičné hodnoty, pochádzajúce z gréckej, rímskej, kresťanskej tradície: cnosti v občianskom živote, zodpovednosť jednotlivca pred sebou samým či pred bohom, potrebu riadiť sa systémom morálnych zásad.

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 03.07.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 2. júla 2020.

Koalícia Kollára s Matovičom je hlboko protislovenská.

A to bez ohľadu na to, či sa na záujmy Slovenskej republiky pozeráte skôr z občianskeho alebo kultúrno-historického pohľadu.

V zahraničnej politike tu panuje prísne vazalský princíp. Nejde len o také veci, ako včerajšie akože uznanie venezuelského opozičného politika za hlavu štátu. Bez ohľadu na to, čo si kto myslí o Madurovom režime, americkou vládou podporovaná opozícia, ktorej úplne tragikomicky nevyšiel ani zo zahraničia hlasno podporovaný puč, evidentne tiež nemá veľmi silné nároky na legitimitu. Jediný dôvod, prečo sme ju "uznali", je americký tlak, pričom vláda sa podvolila bez akejkoľvek vnútornej diskusie. Koniec-koncov, za ministra obrany máme človeka, ktorý je niečo ako vyslancom záujmov západných zbrojárskych firiem (aj časť bratislavskej kaviarne býva šokovaná, keď majú možnosť nazrieť do pozadia akože bohumilej diskusnej organizácie Globsec).

Ja osobne rešpektujem aj "silne prozápadných" ľudí, ak tomu veria a majú to nejako vyargumentované. Ale toto, čo sa tu z hľadiska zahraničnej politiky dostalo k moci, sú presne potomkovia súdruhov spred roku 1990, zvyknutí poslušne plniť vôľu tej mocnosti, ktorú považujú v danej ére za šéfa.


Ešte horšie je to z hľadiska vnútornej politiky. Roky hlasno hovorím, že Slovensko potrebuje silnú kultúrnu politiku: podporu domácich umení, učenia sa našej histórie, kvalitne nastavenú mediálnu politiku. Dnes máme vo vláde ľudí, ktorých si väčšinou ani pri najlepšej vôli nedokážete predstaviť inteligentne diskutovať o divadelnej hre alebo o filme. A čo sa týka médií, tam je pre nich zlatým štandardom bulvár, tým sami žijú. 

A nakoniec je tu morálka. Slovensko zvlášť dnes potrebuje zdôrazňovať tradičné hodnoty, pochádzajúce z gréckej, rímskej, kresťanskej tradície: cnosti v občianskom živote, zodpovednosť jednotlivca pred sebou samým či pred bohom, potrebu riadiť sa systémom morálnych zásad. Namiesto toho máme verejný život zanesený všetkým tým, čo možno považovať za nízke: lož, pretvárka, podlosť, zbabelosť, ohýbanie pravidiel, narcizmus. Niežeby to tu predtým vo verejnom živote nebolo. Ale títo sa za to ani nehanbia a robia z toho oficiálnu politiku aj morálku. 

A majú tú drzosť, vyslovene drzosť, tvrdiť, že oni sú ochrancami niečoho tradičného, ako jeden vyplzlý bývalý vekslák, alebo ako jeden histrionik, ktorý sa dokonca tvári ako kresťan, pritom je napríklad v každom okamihu pripravený okolo seba hádzať kameňmi, nech je trafený každý, okrem neho. 

Ako hovorím, treba ich brať ako hlboko protislovenské živly a nahlas o tom hovoriť.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.