KOLOBEŽKY ROBIA VRÁSKY POLICAJTOM AJ ZÁCHRANÁROM

Na urgentoch majú v týchto dňoch rušno. Pacientov po páde z elektrokolobežiek pribúda a polovica úrazov sa končí operáciou.

Foto TASR
Dátum 02.08.2020

Na urgentoch majú v týchto dňoch rušno. Pacientov po páde z elektrokolobežiek pribúda a polovica úrazov sa končí operáciou. Videá, ktoré polícia zverejnila na sociálnej sieti svedčia o tom, že ľudia pravidlá správnej jazdy na kolobežke stále nedodržiavajú. Niektorí jazdia maximálnou rýchlosťou približne 25 km za hodinu medzi ľuďmi, a tak ide aj o otázku života.

„V poslednom čase zaznamenávame väčší počet úrazov na kolobežke. Mapujeme od 1. júla asi 23 úrazov len tu u nás v Ružinove. Najčastejšie zlomeniny registrujeme v oblasti lakťov, kľúčnej kosti a úrazy hlavy. Približne 50 percent zatiaľ končí operačným zákrokom," hovorí primár urgentu v Ružinove. Najväčší problém vidí primátor v tom, že sa na kolobežkách nenosia chrániče, ani ochranné prilby. Problém nastáva aj pri liečbe zranených osôb. Nemocnice disponujú malou zásobou krvi.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.