KOMU SLÚŽI KRČMÉRY?

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Z Krčméryho slov vyplýva, že „dobrovoľné“ testovanie tu bude dovtedy, kým nepríde vakcína. Krajčí rozpráva o tom, že očkovanie bude nepovinné, ale Slováci už majú skúsenosť s ich „dobrovoľnosťou“. Z občanov, ktorí neprešli testovaním, sa na dvadsať dní stali ľudia druhej kategórie, lebo nemali modrý zdrap papiera, ktorým sa museli preukazovať policajtom, vojakom, SBS-károm či predavačkám! A toto všetko podporuje „toľko uznávaný“ profesor Krčméry.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 16.11.2020

Profesor Vladimír Krčméry začiatkom mája 2020 v súvislosti s novým koronavírusom uviedol, že strach nás nikam nedostane. Musíme byť disciplinovaní a druhú vlnu nemusíme ani pocítiť. V TV Markíza naznačil, že koronavírus môžeme poraziť aj bez očkovania. To už zrazu v auguste 2020 neplatilo, pretože v rozhovore, ktorý poskytol portálu Žijem v Ružomberku www.zijemvrk.sk, povedal, že je nutné povinne zaočkovať všetkých občanov Európskej únie. Krčméry tvrdil, že podľa jeho informácií od amerických vedcov je vakcína na spadnutie. Zároveň tvrdil, že má minimum vedľajších účinkov. Pritom samotná spoločnosť AstraZeneca, ktorá vakcínu proti Covid-19 dodá na európsky trh, odmieta zodpovednosť za prípadné vedľajšie účinky, informovala agentúra Reuters.

Krčméryho strašná choroba

Profesor Krčméry, ktorý začiatkom mája povedal, že stačí nám dodržiavať hygienické opatrenia a byť disciplinovaní, zrazu tvrdí, že vakcína je jediné riešenie, ak chceme skončiť s chorobou. Znamená to, že profesor Krčméry sa prepožičal na očkovaciu kampaň, o ktorej nehovoril len minister Krajčí, ale aj Matovičov poradca Pavol Jarčuška? Krčméry, ktorý akoby zabudol na vyjadrenia z mája 2020, dnes hovorí, že „musíme zaočkovať všetkých občanov schengenu, ak chceme naďalej voľne cestovať. Ak chceme mať pokoj s covidom aspoň na rok, tak musí byť očkovanie povinné, tak ako je to v prípade osýpok, rubeoly, tetanu, záškrtu, lebo všetci vedia, že sú to strašné choroby“.

Krčméry: Slováci sa musia obetovať a byť solidárni s EÚ

„Teraz ide len o to, aby bol dostatok tejto vakcíny a treba si to vážiť, že ju môžeme mať,“ uviedol Vladimír Krčméry. V rozhovore povedal, že sme súčasťou Európskej únie, vzdali sme sa časti suverenity za to, aby sme mohli slobodne cestovať, a preto musíme ukázať solidárnosť s EÚ, priniesť obetu a ukázať zmysel pre zodpovednosť aj za okolité štáty EÚ, ktoré horia epidémiou. Krčméry tvrdí, že treba zaočkovanosť aspoň 80 percent populácie, pretože inak to nemá zmysel. Predpokladá, že bude mnoho odporcov proti očkovaniu, pretože ľudia sa nebudú chcieť dať zaočkovať a treba sa obávať negatívneho postoja k očkovaniu.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus

 

V auguste 2020 prichádza Krčméry s vyjadreniami, že COVID-19 je strašná choroba, treba zaočkovať aspoň 80 percent populácie, a podporuje každý nápad, ktorý sa zrodí Matovičovi v hlave.   A nebolo to inak ani pri podpore celoplošného testovania, na ktorom podľa expremiéra Fica mohla Matovičovi blízka firma zarobiť takmer 15 miliónov eur.

 

Z Krčméryho slov vyplýva, že „dobrovoľné“ testovanie tu bude dovtedy, kým nepríde vakcína. Dnes Krajčí rozpráva o tom, že očkovanie bude nepovinné, ale Slováci už majú skúsenosť s dobrovoľným testovaním, z ktorého urobili povinnosť, inak prišiel trest. Z občanov, ktorí neprešli testovaním, sa na dvadsať dní stali ľudia druhej kategórie, lebo nemali modrý zdrap papiera, ktorým sa museli preukazovať policajtom, vojakom, SBS-károm či predavačkám! A toto všetko podporuje „toľko uznávaný“ profesor Vladimír Krčméry.

 

Profesor sa spreneveril Matovičovej vláde i sebe

Nad obratom mnohí začali krútiť hlavou a nechápali, ako sa profesor Vladimír Krčméry mohol zapredať Matovičovej vláde. Zahodil svoju odbornosť a podporuje všetky šialené kroky súčasného premiéra. Možno profesor, ktorého v januári 2020 spolu s Budajom a Kňažkom vyznamenala prezidentka Čaputová, sa nezapredal len Matovičovi. Možno sa zradil aj sám seba, a to už pred rokmi. Niektoré médiá sa pred časom začali venovať niekdajšej minulosti Vladimíra Krčméryho a jeho Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety, ktorá „produkuje“ profesorov ako na bežiacom páse. Reláciu o tejto téme mala odvysielať RTVS, no samotný Jaroslav Rezník ju údajne zastavil, pretože sa dotýkala nielen Vladimíra Krčméryho, ale aj titulu bývalej ministerky zdravotníctva a súčasnej blízkej spolupracovníčky premiéra Matoviča Andrey Kalavskej. Išlo o klasický prípad doktorandského štúdia, kopírovania práce práve Matovičovej protežantky Kalavskej. RSTV na túto reláciu odvysielala upútavku, avšak relácia sa k divákom nedostala a  televízia odvysielala náhradný program. V doktorandskej práci bývalej ministerky zdravotníctva údajne figuruje dvanásť strán, ktoré boli celkom zhodné s textom v doktorandskej práci jej školiteľa, špecialistu Juraja Bencu. Kalavská aj Benca podozrenia z plagiátorstva odmietli, zakrátko obe práce z knižnice zmizli – uvádza omediach.com. RTVS však razantne odmieta akékoľvek podozrenia z možnej cenzúry alebo zásahu tretích strán v rámci vysielania spravodajstva a publicistiky, píše v stanovisku RTVS. Fakt však je, že Andrea Kalavská, ktorá bola súčasťou Matovičovho krízového štábu na začiatku pandémie spolu s profesorom Krčmérym, je nedotknuteľná a je pod ochranou Igora Matoviča, presne tak ako Krčméry aj riaditeľ RTVS.

POD SEKCIOU PROJEKTY NÁJDETE ČASŤ PODPOROVATEĽOV VYSOKEJ ŠKOLY ZDRAVOTNÍCTVA A SOCIÁLNEJ PRÁCE SV. ALŽBETY A JEJ PROJEKTOV:

 

MINISTERSTVO ŠKOLSTVA SR

NADÁCIA J&T

HNUTIE KRESŤANSKÝCH SPOLOČENSTIEV DETÍ (ERKO)

MONDI BUSINESS PAPER SCP RUŽOMBEROK

MINISTERSTVO ZAHRANIČNÝCH VECÍ SR

CODECON

SWISSAIR INTERNATIONAL AIRLINES

PFIZER

RATIOPHARM

AVENTIS HOECHST-BIOTIKA

ZENTIVA

PLIVA

GLAXOSMITHKLINE

SANDOZ-LEK

KRKA

ECO INVEST

MARO SLOVAKIA

OZ KOTVA

ROTARY KLUB BRATISLAVA DANUBE

Producenti profesorov ošetrovateľstva

Keď sa však novinári pustili do pátrania po minulosti Krčméryho školy, zistili oveľa závažnejšie problémy, ako je Kalavskej doktorandská práca. Kým ostatné slovenské školy sú finančne podvyživené, tak práve Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety núdzou naozaj netrpí. Krčméryho škola získava milióny nielen zo školného, ale aj zo štátu a rôznych oligarchov. Škola udeľuje tituly rôznym „prominentom“, medzi ktorými je bývalý eurokomisár Ján Figeľ, bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, bývalí ministri sociálnych vecí Viera Tomanová či Vojtech Tkáč. Nadmerný počet profesorov Krčméryho školy mal už v roku 2009 záujem preveriť minister školstva Ján Mikolaj, podľa ktorého mnohé práce nespĺňali kritériá na udelenie titulu. Mikolajovo konanie údajne zastavil Vladimír Mečiar a Dobroslav Trnka. 

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ: ODBORNÍCI SA VYPARILI, TÍ ĽUDIA NEEXISTUJÚ, ZMIZLI

A tak Krčméryho škola naďalej produkuje profesorov ošetrovateľstva, hoci sú odborníci v úplne iných oblastiach medicíny. Množstvo pochybných titulov profesor udelili v čase rektorovania alebo dekanovania práve Vladimíra Krčméryho. A práve tu môžu byť korene Krčméryho obratu. Jednoducho povedané – už ho majú! 

Vyjadrenia z mája 2020, že vakcínu nepotrebujeme a druhú vlnu si nemusíme ani všimnúť, už viac nezopakoval. Naopak, Matovič médiám oznamuje, že pán profesor Krčméry odchádza z odborného tímu, pretože má iné povinnosti v zahraničí. V auguste prichádza Krčméry s vyjadreniami, že COVID-19 je strašná choroba, treba zaočkovať aspoň 80 percent populácie, a podporuje každý nápad, ktorý sa zrodí Matovičovi v hlave. A nebolo to inak ani pri podpore celoplošného testovania, na ktorom podľa expremiéra Fica mohla Matovičovi blízka firma zarobiť takmer 15 miliónov eur. „Plošné testovanie bolo aktívnym krokom, krokom správnym smerom. Podľa mňa dve – niekde boli až tri – kolá stačia a antigénové testy budeme využívať v najviac zasiahnutých obciach, osadách, domovoch sociálnych služieb a nemocniciach, čiže v rizikových komunitách,“ hovorí Krčméry, čím Matovičovi doslova odobruje kúpu antigénových testov. Testovanie antigénovými testami bude mať podľa Krčméryho uplatnenie aj pri reštartovaní kultúrnych, náboženských a niektorých ďalších aktivít, ako sú hotelové služby či šport. Zmysel má aj na hraniciach, hlavne s krajinami, kde bude chorých násobne viac ako u nás. Z Krčméryho slov vyplýva, že „dobrovoľné“ testovanie tu bude dovtedy, kým nepríde vakcína. Dnes Krajčí rozpráva o tom, že očkovanie bude nepovinné, ale Slováci už majú skúsenosť s dobrovoľným testovaním, z ktorého urobili povinnosť, inak prišiel trest. Z občanov, ktorí neprešli testovaním, sa na dvadsať dní stali ľudia druhej kategórie, lebo nemali modrý zdrap papiera, ktorým sa museli preukazovať policajtom, vojakom, SBS-károm či predavačkám! A toto všetko podporuje „toľko uznávaný“ profesor Vladimír Krčméry. A na záver ešte jeden detail: ak by ste chceli na stránke Vysokej školy Sv. Alžbety v sekcii Partneri/Sponzori nájsť podporovateľov, tak sa vyparili, presne tak, ako zmizli Matovičovi odborníci.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.