MATOVIČ: ODBORNÍCI SA VYPARILI, TÍ ĽUDIA NEEXISTUJÚ, ZMIZLI

Hľadajú sa Matovičovi odborníci - mená zostávajú záhadou aj 24 dní po tom, čo ich sľúbil zverejniť. Igor Matovič: Uzavrime to tak, že tí odborníci sa vyparili. Tí ľudia neexistujú a medzičasom zmizli. Hotovo! Napíšte titulky, že Matovičovi odborníci sa vyparili. Pôsobí to nedôveryhodne, ale je mi to jedno!

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 12.11.2020

Premiér Igor Matovič ani po druhom kole plošného testovania nepredstavil odborníkov, s ktorými sa mal údaje radiť o príprave plošného testovania. Doteraz sa ani sám žiadny odborník neprihlásil, práve naopak. Väčšina odborníkov mu vyčíta, že informácie neprezentuje celkom správne. 

17.10. premiér oznamuje, že sa uskutoční plošné testovanie Slovákov. Tvrdí, že ho zaujímajú názory odborníkov. O deň neskôr odborníkov, ktorí poukazujú na možné rizika nazýva kuvikmi. V ten istý deň presviedča, že sa od začiatku príprav radil so špičkovými odborníkmi. 

Novinárom však odmietal prezradiť ich mená a reagoval, že ich predstaví až po veľkom finálne. Najnovšie tvrdí, že kohokoľvek by predstavil v tejto napätej atmosfére, tak by sa na neho zniesla vlna kritiky. Mená odoborníkov, ktorí premiérovi radili zostávajú naďalej záhodou a premiér hovorí, že máme na nich zabudnúť a tváriť sa, že sa vyparili. 

"Uzavrime to tak, že tí odborníci nie sú, že sa vyparili. Máte pravdu, pôsobí to nedôveryhodne, je to váš záver. Tí ľudia neexistujú, medzičasom sa asi vyparili. Hotovo. Uzavrite to tak, napíšte titulky. Matovičovi odborníci sa vyparili." Povedal Igor Matovič na tlačovej konferencií. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.