KONIEC SLOBODY SLOVA

Úroveň demokracie sa posunula späť do 50. rokov

Foto 
Dátum 30.05.2017

V médiách sa čoraz častejšie skloňuje fráza o náraste fašizmu a extrémizmu na Slovensku. Skutočne sa rozmáha nebývalým tempom. Dôkazom je prenasledovanie politicky nepohodlných občanov, obmedzovanie slobody slova, vyhadzovanie ľudí z práce za ich názory či politické postoje. Že ide o fašistické metódy, je viac ako jasné, veď jedným z hlavných znakov fašizmu je prenasledovanie ľudí, ktorí si dovolia mať iný názor ako predstavitelia vládnuceho režimu. Vyhodenia z práce sa dočkal napríklad politológ Štefan Surmánek, historik Martin Lacko alebo učiteľ náboženstva Anton Čulen. Nepríjemným prekvapením bolo aj napomenutie troch kňazov, otvorene podporujúcich Kotlebovu stranu. Redemptoristi zakázali členovi svojej rehole Miroslavovi Čajkovi publikovať agitačné videá a tie zverejnené mu predstavený nariadil stiahnuť. Jána Košiara zase preložili z trnavskej farnosti do charitného domu v Cíferi. Tretím napomenutým je Ignác Juruš. Aj on totiž patril medzi signatárov výzvy lídrov „národne a kresťansky orientovaných strán“, aby sa pridali k ĽS Naše Slovensko. Katolícka cirkev pritom v minulosti tvrdila, že svojim kňazom nemôže určovať ich politické postoje.

Problémy však majú nielen priaznivci kotlebovcov, ale aj samotná strana. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal 24. mája na Najvyšší súd SR návrh na jej rozpustenie. Generálna prokuratúra totiž dostala vyše 170 podaní na rozpustenie ĽS Naše Slovensko. Marian Kotleba považuje tento krok za politickú objednávku koalície, pričom ide aj o snahu zabrániť jeho strane v účasti na krajských voľbách či delegovať svojho člena do štátnej volebnej komisie. Načasovanie celej akcie je totiž viac ako veľavravné. Oligarchovia „zistili, že s nami sa politické obchody robiť nedajú, že nás si nekúpia ani nezastrašia. Preto sa rozhodli použiť metódu hrubej sily“, tvrdí Kotleba. Úroveň demokracie sa tak posunula späť do 50. rokov. Líder ĽS Naše Slovensko však zároveň potvrdil, že majú pripravené viaceré alternatívy pre prípad zrušenia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.