KRAJČÍ: NA RAKÚSKO A MAĎARSKO SA TREBA DÍVAŤ AKO NA RIZIKOVÉ ŠTÁTY

Ak sa naši susedia ocitnú na červenom zozname rizikových krajín, znamenalo by to obmedzenia pri cestách.

Foto tasr
Dátum 22.09.2020

Rakúsko a Maďarsko to majú nahnuté. Prípadov pozitívnych na ochorenie COVID-19 je tam tak veľa, že sa zrejme čoskoro ocitnú na červenom zozname rizikových krajín. Znamenalo by to obmedzenia pri cestách. Minister zdravotníctva to chce s vládou prerokovať už túto stredu (23. septembra). No a postupne by mohli pribúdať aj iné krajiny. Vírus sa v Európe opäť rýchlo šíri.

Situácia sa zo dňa na deň zhoršuje. Už v piatok Marek Krajčí oznámil, že na Rakúsko a Maďarsko sa máme pozerať ako na rizikové štáty. Slovensko je takpovediac v obkľúčení krajín, kde sa situácia s ochorením COVID-19 zhoršuje. Výnimkou je hádam iba Poľsko.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.