KRAJČÍ: SITUÁCIA V NIEKTORÝCH OKRESOCH JE NEZVLÁDNUTEĽNÁ

Sedem okresov, kde je situácia podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a regionálnych hygienikov veľmi vážna sprísňujú opatrenia. Tieto okresy nesmú mať vianočné trhy, firemné podujatia a akékoľvek stretnutia s ľudmi nad šesť osôb. 

Foto TASR
Dátum 11.12.2020

Sedem okresov, kde je situácia ohľadom epidémie koronavírusu veľmi vážna, sprísňuje opatrenia. Rozhodli o tom regionálni hygienici pre okresy Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

V týchto okresoch je zakázané organizovať vianočné trhy, ani iné podávanie jedál a nápojov ambulantným spôsobom, teda v dočasných stánkoch. Rovnako sú zakázané firemné podujatia a akékoľvek stretnutia viac ako šiestich ľudí, ktorí nie sú príbuzní.

V kinách, divadlách a iných kultúrnych podujatiach môžu účastníci iba sedieť a to tak, že každé druhé miesto je voľné. Obmedzujú aj kapacity v kostoloch. Veriaci môžu počas bohoslužieb iba sedieť a koncentrácia ľudí nesmie presiahnuť jednu osobu na 15 metrov štvorcových.

Informácie sú zverejnené vo vestníku vlády. Nové opatrenia začnú platiť od 12. decembra.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí avizoval, že niektoré okresy by mali ísť do tvrdšieho lockdownu, pretože situácia je v nich veľmi vážna.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.