KVÔLI MASÍVNYM PROTESTOM V USA VÝRAZNE STÚPA POČET CHORÝCH NA KORONAVÍRUS

V metropolitných oblastiach ako Washington DC či Minneapolis zaznamenali po protestoch zvýšený prenos koronavírusu.

Foto AP
Dátum 05.06.2020

V metropolitných oblastiach ako Washington DC či Minneapolis zaznamenali po protestoch zvýšený prenos koronavírusu.

Riaditeľ amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb Robert Redfield sa obáva, že protesty proti policajnému násiliu ešte zhoršia prebiehajúcu pandémiu koronavírusu. Upozornil na fakt, že chemikálie, ktoré polícia používa pri zásahoch proti demonštrantom, spôsobujú kašeľ, ktorý výrazne prispieva k šíreniu vírusu. Redmond avizoval, že túto tému predostrie aj na krízovom štábe. Informoval o tom portál New York Post. 

Polícia v USA vo veľkom používa na spacifikovanie rozvášnených demonštrantov paprikové spreje s látkou kapsaicín. Okrem toho má v arzenáli aj slzný plyn, dymovnice a zábleskové granáty. Všetky tieto prostriedky pritom spôsobujú u protestujúcich kašeľ. Riziko šírenia koronavírusu zvyšujú aj samotní demonštranti, ktorí používajú zábavnú pyrotechniku a zapaľujú smetné nádoby plné plastov.

„Dôrazne sme upozorňovali na to, aby protestujúci mali k dispozícii ochranné masky. V metropolitných oblastiach ako Washington DC či Minneapolis sme zaznamenali po protestoch zvýšený prenos koronavírusu. Vyzývame preto všetkých účastníkov protestov, aby sa nechali otestovať na COVID 19," vyhlásil Redmond. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.