KYSELICU NAHRADIL VO FUNKCII BÝVALÝ VOJENSKÝ TAJNÝ A DIPLOMAT

Novým štátnym tajomníkom namiesto Lukáša Kyselicu, ktorý sa 28. júla vzdal funkcie, sa stal Vendelín Leitner. 

Foto Facebook
Dátum 20.08.2020

Novým štátnym tajomníkom namiesto Lukáša Kyselicu, ktorý sa 28. júla vzdal funkcie, sa stal Vendelín Leitner. V rezorte vnútra preberá zodpovednosť o Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Horskú záchrannú službu, sekcie krízového riadenia, legislatívy a právnych služieb ministerstva vnútra, ako aj letecký a migračný úrad i a Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality.

„Verím, že všetky moje dlhoročné skúsenosti z rezortu obrany dokážem zužitkovať v prospech ministerstva vnútra. Uvedomujem si výzvu, ktorá predo mnou stojí a o to s väčšou pokorou som sa ju rozhodol prijať. Urobím všetko preto, aby som bol pomocou, ktorá posunie ministerstvo vnútra dopredu," povedal po vymenovaní Leitner. Vyštudoval vysokú vojenskú technickú školu, od roku 1981 až po rok 2007 pôsobil v ozbrojených silách Slovenskej republiky na rôznych pozíciách od nižšieho, stredného až po vrcholový manažment. V rokoch 1995 až 1998 pôsobil v Spojených štátoch ako diplomat, poverený pridelenec obrany Slovenskej republiky, neskôr v rokoch 2000 až 2006 bol riaditeľom vojenskej spravodajskej služby. Od roku 2008 až po súčasnosť zastával vedúce pozície v spoločnosti Allianz-Slovenská poisťovňa.

„Pána Leitnera poznám dlhé roky z nášho predošlého pôsobenia na ministerstve obrany, považujem ho za veľkého profesionála, ktorý na svoju prácu kladie náležitý dôraz. Som rád, že budeme môcť spoločne pracovať na zmene, ktorá je v tomto rezorte a spoločnosti veľmi potrebná," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.