LEDECKÝ: PRESTAŇTE NÁS STRAŠIŤ A NEZMYSELNE TESTOVAŤ ĽUDÍ BEZ PRÍZNAKOV

Ledecký: Je čas „dupnúť“ na brzdu hysterickej marketingovej kampani farmaceutických firiem, ktoré nás tu bombardujú víziami zrútenia nášho zdravotníctva, pretože dobre vedia, že toto je najväčší kšeft v dejinách farmácie.

Foto TASR
Dátum 19.09.2020

Nahnevaný český spevák a hudobník Janek Ledecký pre český Blesk povedal, že je čas „dupnúť na brzdu v súvislosti s koronakrízou. Celá hystéria okolo pandémie vírusu covid-19, ktorá v súčasnosti sužuje celý svet, je len múdra kampaň farmaceutických firiem. Ledecký si pri argumentovaní vypomohol grafom, ktorý dokazuje, že počty nakazených síce stúpajú, ale počty mŕtvych sú stabilné. Ľudia sa už prestávajú hrať na hru o koronavíruse, pretože Janek Ledecký nie je ojedinelý umelec, ktorý povedal svoj názor na súčasnú situáciu. Lucie Bílá, ktorá tiež, ako Janek Ledecký prekonali ochorenie uviedla, že je to len blbá chrípka. Vo svete povedali svoj názor napríklad tenista Srb Novak Djokovič, Rafael Nadal, spevácka ikona Madonna, tenisový mušketier Marat Safin, či svetoznámy taliansky tenorista Andrea Bocelli. Na Slovensku z verejne známych ľudí si dovolili povedať svoj názor len doktor Igor Bukovský a doktor Vladimír Malec, ktorí vyzývajú vládu, aby prestala strašiť ľudí.

ČÍTAJTE TIEŽ: MENGELEHO UČNI

Janek Ledecký sa ale k celej kauze vyjadril veľmi prekvapivo a vo štvorminútovom videu argumentoval grafom, číslami... Svoje vyjadrenie začal oznámením, že má za sebou koncert v Železnom Brode, kde s ním jeho priaznivci spievali a tancovali. Známy hudobník, ktorý stojí za množstvom úspešných muzikálov, napríklad Galileo, Hamlet či Iago šu’dom nebránil, aby sa zabávali, hoci sa to vraj nesmie. „Myslím si, že tieto radostné momenty sú tejto podivnej dobe to najcennejšie a nesmieme si ich nechať vziať," zdôrazňoval Ledecký. Obľúbený umelec použil opätovne graf, na ktorom je vidieť denný nárast úmrtí a denný nárast počtu nakazených. „Ako vidíte, ten denný počet nakazených vystúpal až na 300-tisíc denne. A teraz to dôležité: Tá čierna krivka, je krivka denných úmrtí s covidom. Zdôrazňujem s covidom, pretože asi viete, že napríklad Američania do toho počtu hádžu aj obete dopravných nehôd, ktoré boli po smrti pozitívne testované. Ale to dôležité je ten vzťah tých dvoch kriviek. Kým počet nakazených dramaticky narastá a stúpa, tak počet úmrtí nevykazuje našťastie, a to zdôrazňujem, žiadny rast za celých tých 6 mesiacov“, uviedol Ledecký a pokračoval ďalej:

ČÍTAJTE TIEŽ: LUCIE BÍLÁ: KORONAVÍRUS JE LEN BLBÁ CHRÍPKA

„Takže sa so mnou možno zhodnete, že je najvyšší čas dupnúť na brzdu. Ale nie na tú ekonomickú, spoločenskú, kultúrnu, na ktorú sa tu „duplo“ v marci, ale dupnúť na brzdu tej hysterickej marketingovej kampani farmaceutických firiem, ktoré nás tu bombardujú víziami zrútenia nášho zdravotníctva. A k tomu ešte pridávajú ako „korenie“ zo sveta obrázky preplnených márnic, kopanie hromadných hrobov, a to všetko len preto, aby nás vydesili. Pretože dobre vedia, že toto je najväčší kšeft v dejinách farmácie,“ povedal Ledecký. Farma biznis podľa neho funguje predovšetkým vďaka ľudskému strachu a faktu, že ľudia si sú ochotní zaplatiť, len aby mali pocit bezpečia.

ČÍTAJTE TIEŽ: NOVINÁR DAG DANIŠ: PANDEMICKÚ KOMISIU TREBA ZAVRIEŤ NA MESIAC DO KARANTÉNY

"Najskôr testy, potom nám povedia, že nie sú úplne spoľahlivé, ale to viete, robíme to v tlaku, za pochodu, v bojových podmienkach. Budúci rok prídu vakcíny. Tie tiež nebudú super spoľahlivé, ale za to budú povinné. A keď nebudú povinné, tak možno zistíme, že bez tej vakcíny nás nepustí ani ku kamarátom na Slovensko“ opisuje víziu budúcnosti. „Prestaňte nás strašiť. Prestaňte nezmyselne testovať ľudí bez príznakov, tie čísla nemajú inú ako štatistickú hodnotu. Namiesto toho nasmerujte tú energiu a tie prostriedky na ochranu tých, čo sú touto svinský chorobou fakt ohrození. A za tých šesť mesiacov viete úplne presne, o koho ide. A nás ostatných nechajte žiť, uviedol Janek Ledecký. Ako dôkaz svojich slov vytiahol ďalší obrázok, tentoraz mapu, na nej upriamuje pozornosť na Švédsko – to Švédsko, ktoré neurobilo žiadne drastické opatrenia, ktorá podľa neho iba dôrazne vyzvala svojich občanov, aby k sebe boli ohľaduplní, aby chorí zostali doma, a ak musia ísť von, aby nosili rúško a dávali si pozor,“ uzavrel svoje vyjadrenie Ledecký.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.