LIBERÁLI: PÁRY ROVNAKÉHO POHLAVIA SA NA VEREJNOSTI BOJA DRŽAŤ ZA RUKY

Europoslanec Michal Šimečka: Nie je normálne, aby Slovensko ani za 30 rokov demokracie nedokázalo zabezpečiť rovnosť v právach a ľudskú dôstojnosť pre svojich občanov

Text FACEBOOK
Foto pexels
Dátum 31.07.2020


Iba deväť percent párov rovnakého pohlavia sa nebojí držať na verejnosti za ruky. Polovica sa obáva agresie alebo napadnutia - na Slovensku, v 21. storočí, tvrdí europoslanec z Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

„V mnohých veciach sme za posledných tridsať rokov dobehli civilizovanú Európu. Ale v niečom sa vzďaľujeme. To ukázal aj posledný prieskum Agentúry pre základné práva EÚ, porovnávajúci situáciu LGBTI komunít v členských štátoch. Slovensko nedopadlo dobre.

To nie je žiadna zhoda okolností, alebo zákonitosť vyplývajúca zo slovenských dejín a kultúry. To je dôsledok konkrétnych činov - a slov - v našom politickom a verejnom priestore. To je dôsledok toho, ako politici - a nielen z radov extrémistov - s cynickou ľahkosťou rozsievajú nenávisť a strach z inakosti, lebo im to práve vyhovuje.

Nie je náhoda, že iba dve percentá ľudí zo slovenskej LGBTI komunity majú pocit, že nimi zvolená demokratická vláda ich dostatočne chráni pred predsudkami a neznášanlivosťou. A samozrejme, nula percent z nich dostalo od štátu nárok dozvedieť sa, že sa jeho partnerovi či partnerke niečo stalo a skončil v nemocnici.

Pri pohľade na súčasný parlament to nevyzerá, že by sa situácia mala zlepšiť. Ale Pride je ten moment, keď musíme všetci a nahlas povedať, že nie je normálne, aby Slovensko ani za 30 rokov demokracie nedokázalo zabezpečiť rovnosť v právach a ľudskú dôstojnosť pre svojich občanov,“ rozhorčene napísal.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.