MAJITELIA POSILŇOVNÍ PLÁNUJÚ BLOKÁDU BRATISLAVY

Po tom, ako sa posilňovne nestali súčasťou štvrtej fázy uvoľňovania protiepidemických opatrení, Únia fitnescentier chystá blokádu vjazdu do Bratislavy.

Foto Archív
Dátum 22.05.2020

Po tom, ako sa posilňovne nestali súčasťou štvrtej fázy uvoľňovania protiepidemických opatrení, Únia fitnescentier chystá blokádu vjazdu do Bratislavy. Je to reakcia na ich zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu. Niektorí už totiž boli nútení poslať svoje prevádzky do krachu.

Fitnescentrá a posilňovne sú podľa kompetentných vraj veľmi rizikové pre vznik nákazy. Majitelia posilňovní boli presvedčení, že štvrtá fáza uvoľňovania pravidiel sa bude týkať aj ich. Sklamanie z toho, že to tak nie je, sa pomaly mení na hnev.

"Úplne nelogické boli vyjadrenia ministra zdravotnícva, že vo fitkách koluje nevetrateľný vzduch," hovorí majiteľ fitnescentra a viacnásobný majster sveta v kulturistike Andrej Mozoláni.

"Vzduch, ktorý sa dýcha v kinách, v obchodoch, v potravinách, je presne ten istý, ktorý by sa dýchal aj vo fitku," vysvetľuje Mozoláni.

Zamknuté posilňovne pre majiteľov znamenajú ekonomickú pohromu.

"Deväťdesiat percent prevádzok je zadlžených, mnoho z nich padá, ide do krachu, ovplyvňuje to rodiny, manželstvá, všetko ostatné," hovorí Pavel Kiseľ z Únie fitnescentier Slovenska.

Už strácajú trpezlivosť a aby na seba upozornili, chcú zablokovať cestné vjazdy do Bratislavy.

"Máme k dispozícií 380 áut, ktoré na seba budú nabaľovať ďalších ľudí," hovorí Kiseľ. Pridajú sa k nim aj majitelia posilňovní v Hlohovci.

Blokádu vjazdu do hlavného mesta chcú spustiť nasledujúci pondelok o pol siedmej ráno. Dovtedy sa ešte budú snažiť intervenovať u kompetentných.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.