MARIAN KOTLEBA: SLOVÁCI MUSIA BYŤ NA PRVOM MIESTE!

Marian Kotleba, predseda Kotlebovci - ĽSNS: Kto dnes kričí, že zoštátnenie nie je možné, robí tak len preto, že je finančne napojený na odliv miliardových ziskov z týchto podnikov do zahraničia. Nás však nezaujímajú žiadni oligarchovia ani ich nastrčení politici. Nás zaujíma Slovensko a jeho obyvatelia, a preto sa od myšlienky zoštátniť strategické podniky nikým a ničím nenecháme odradiť!

Foto ARCHÍV
Dátum 24.09.2023

Narodil sa v Banskej Bystrici v roku 1977 ako súčasť silnej generácie Husákových detí. Študoval na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici, neskôr jeho kroky viedli na Fakultu prírodných vied UMB, kde nadobudol diplom z učiteľstva informatiky a technickej výchovy. V roku 2013 získal aj titul inžiniera na Ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici v študijnom programe ekonomika verejných služieb. Pôsobil ako učiteľ informatiky na Športovom gymnáziu v Banskej Bystrici. Svoje politické ciele začal presadzovať najprv v rokoch 2003 – 2007 v Slovenskej pospolitosti. V roku 2013 zvíťazil vo voľbách na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja a v marci 2016 prvýkrát doviedol Ľudovú stranu Naše Slovensko do parlamentu, kde je až do dnešných dní. V prezidentských voľbách v roku 2019 získal 222 935 hlasov. V rokoch 2016 – 2022 pôsobil ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. Najbližšími zradený, nepriateľmi súdený, ale napriek tomu nezlomený a nepokorený. Marian Kotleba.

Slovensko patrí medzi krajiny s najvyšším percentom súkromného vlastníctva bytov a domov obyvateľov v rámci Európskej únie. V súčasnosti tu máme približne deväťstotisíc živých hypoték, pričom ich priemerná výška sa pohybuje na úrovni deväťdesiat- až stotisíc eur, avšak obrovským problémom je zvyšovanie úrokových sadzieb, čo pre mnohých bude znamenať existenčné problémy. Čo navrhujete, aby ľudia neprišli o strechu nad hlavou?

Bola to práve správa Európskej únie, ktorá Slovensku vyčítala príliš vysoký podiel bývania ľudí vo vlastných domoch a bytoch. Únii sloboda ľudí, ktorí majú vlastné bývanie, z nejakého dôvodu veľmi prekáža. A túto politiku Európskej únie kopíruje aj politika európskych bánk. Extrémna nenásytnosť slovenských bánk sa ukazuje nielen v dosahovaní rekordných ziskov bankového sektora, ale aj v tom, že ceny za bankové služby neustále rastú. Naším cieľom je obnoviť jednu slovenskú národnú banku a zaviesť jednu štátnu zdravotnú poisťovňu. Sme totiž presvedčení, že sociálne, zdravotné a bankové služby nesmú byť zdrojom zisku, ale musia poskytovať podporu pre firmy aj domácnosti. V prípade predražených hypoték prichádzame s radikálnym riešením. Každý, komu sa skončí fixácia nízkych úrokov, bude môcť s rovnakými úrokmi prejsť do štátnej banky – Slovenskej záručnej a rozvojovej banky. Nebude viac najmenší dôvod živiť nenažranosť komerčných bánk! Ľudia tak budú v plnom rozsahu ochránení pred bankovými špekuláciami a fiktívnym navyšovaním úrokových sadzieb. Váš byt vám nikto brať nebude a vy si v pokoji svoje bývanie budete splácať s nízkymi úrokmi tak ako doteraz. Navyše, budete mať pokoj v duši, pretože váš byt už nebude patriť žiadnej komerčnej banke, ale bezpečnosť vášho bývania bude garantovať štát. Ako jediní prinášame riešenie, ktoré v každom ohľade pozerá na ľudí a nie na banky.

Slovenská republika vinou Mikuláša Dzurindu prišla o strategické podniky, ktoré štátu niesli zlaté vajcia. Dzurindove vlády potom zdevastovali zvyšok priemyslu i pôdohospodárstva, pripravili SR o potravinovú sebestačnosť. Umožnili úbytok pôdy, znehodnotenie ornice, lúk aj pasienkov. A na úrodnej pôde sa postavili plechové sklady a montážne dielne pre zahraničných majiteľov a monopoly. Ako sa dá z toho všetkého vykorčuľovať, viete si predstaviť prehodnotiť privatizáciu strategických podnikov?

Nielen Dzurindove vlády likvidovali národný majetok, ale aj vlády Ficove. Dnes sa to mnohým veľmi zle počúva, ale bola to práve vláda Roberta Fica, ktorá odstavila dva bloky jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice. Ficova vláda týmto rozhodnutím z dovtedy energeticky sebestačného Slovenska spravila Slovensko energeticky závislé. To len tak na pripomenutie. Čo sa týka nášho postoja k strategickým podnikom, sme jediní na Slovensku, ktorí majú odvahu verejne hovoriť o potrebe zoštátnenia strategických podnikov. A my to s tým zoštátnením myslíme vážne! Všetky strategické podniky bez výnimky musia byť opäť celkom v slovenských rukách. Zoštátnením získame možnosť dodávať do domácností elektrinu, vodu, plyn aj teplo za nákladové ceny. Samozrejme, rovnako to platí aj pre dodávky firmám. Nevidíme najmenší dôvod, prečo by sme mali elektrinu, vyrobenú v elektrárňach na Slovensku, nakupovať cez nejakú Európsku energetickú burzu za 20-násobok ceny. Štát sa musí opäť správať ako suverénny vlastník energetických odvetví a zároveň láskavý ochranca svojich obyvateľov a ich rodín. A to sa bez zoštátnenia strategických podnikov jednoducho nedá. A kto dnes kričí, že zoštátnenie nie je možné, robí tak len preto, že je finančne napojený na odliv miliardových ziskov z týchto podnikov do zahraničia. Nás však nezaujímajú žiadni oligarchovia ani ich nastrčení politici. Nás zaujíma Slovensko a jeho obyvatelia, a preto sa od myšlienky zoštátniť strategické podniky nikým a ničím nenecháme odradiť!

EÚ vrátane Slovenska prijala sankčné balíky proti Ruskej federácii, pritom SR je závislá od ruskej ropy i plynu. Prichádza jeseň a s ňou aj vykurovacia sezóna a už dnes vieme, že umelo stlačená cena plynu skončí. Viete si predstaviť, ako toto všetko slovenské domácnosti, ale aj podnikatelia zvládnu?

Toto je otázka na všetkých tých zradcov a zapredancov vo vláde, ktorí vychádzajú Bruselu vo všetkom v ústrety. A to nehovorím len o Hegerovi či Matovičovi, ale aj o Ficovi a Pellegrinim, ktorí v Bruseli tiež hlasovali za protiruské sankcie, hoci na Slovensku rozprávali inak. My na rozdiel od nich s Ruskom nemáme problém a za protiruské sankcie by sme nikdy nehlasovali. Čo sa týka cien energií, politika cenotvorby sa musí dosať naspäť pod kontrolu štátu. Tomu sa musia prispôsobiť zákony, súdy aj štruktúra strategických podnikov. Ceny na Slovensku vyrobenej energie predsa nemôžu byť ovplyvňované špekuláciami a pohybmi na akejsi virtuálnej európskej burze energií. Tá ľudí na Slovensku absolútne nezaujíma. Ľudí zaujíma to, aby ich náklady na bývanie zostali v udržateľných sumách. A to je aj jednou z našich priorít. Úlohou štátu predsa musí byť postarať sa o vlastných občanov. A nie, ako je to dnes, že všetci majú prednosť pred Slovákmi. Osadníci, Ukrajinci a už aj imigranti. My hovoríme, že Slováci musia byť na Slovensku opäť na prvom mieste. V každej jednej oblasti života! A až keď sa postaráme o všetkých slušných občanov Slovenskej republiky, potom môžeme hľadať prostriedky na pomoc druhým.

Dôchodcovia doslova žijú v chudobe a z ruky do úst. Toto rozhodne nie je lichotivý stav a je to neúcta voči tejto skupine obyvateľstva. A „odborník“ na sociálne veci z Progresívneho Slovenska Tomáš Hellebrandt povedal, že slovenskí dôchodcovia majú vysoké dôchodky. O čom to svedčí a aký liek je potrebný na riešenie tohto stavu?

Šialenci, vysmievajúci sa z dôchodcov, zďaleka nie sú len progresívci. Je to aj SASKA, ktorej poslankyňa označila dôchodcov za záťaž pre štát, lebo vraj už nič neprodukujú. Treba si však uvedomiť, že takýmto zvráteným myšlienkam dávajú silu nielen progresívci a liberáli, ale aj všetky tie strany, ktoré si s týmito šialencami vedia predstaviť vládu. Ktoré to sú? O účasti v progresívno-liberálnej vláde veľmi jasne hovoria strany Hlas a KDH. Ficov Smer a Uhríkova Republika si zas vedia predstaviť vládu s Hlasom. Pre Fica je Hlas dokonca najlepší a najvítanejší partner do vlády. Z týchto politických prepojení je zrejmé, že viac-menej všetky štandardné strany sú do istej miery otrávené jedom liberalizmu a progresivizmu. My Kotlebovci toto zásadne odmietame. Pre nás sú dôchodcovia tí, ktorí vybudovali Slovensko. Naše mamy, naši otcovia, staré mamy a starí otcovia si zaslúžia maximálnu úctu a pozornosť. A my sme tomu prispôsobili aj náš volebný program. Hovoríme jasnou rečou! Aj najmenší dôchodok pracujúceho človeka musí byť vyšší, ako je podpora pre ktoréhokoľvek parazita, ktorý si príde na poštu po svoju sociálnu dávku. Nie je možné, aby dôchodca, ktorý celý život poctivo pracoval, platil dane a odvody, nakoniec od štátu dostal menej ako ten, ktorý nikdy nerobil a na odvodoch a daniach nezaplatil ani euro! Toto niekedy hovoril aj Fico. Po 12 rokoch jeho vlády sa však ukázalo, že to boli len reči. Dodnes mám pred očami starkú, ktorej prišlo zvýšenie dôchodku o jedno euro a osemdesiatpäť centov. My sme ochotní ísť kvôli dôchodcom do hlbokých zmien v sociálnom systéme, aj do konfliktu s Európskou úniou.

Problém, ktorý vás i vašu stranu trápi, je nelegálna migrácia, ktorej sa venujete dlhodobo. Hovoríte, že si neželáte, aby sa zo Slovenska stalo Nemecko alebo Francúzsko. Veríte, že migrácia sa dá zastaviť a akými opatreniami?

Na monitorovanie problému s nelegálnou migráciou sme vytvorili dobrovoľnícke hliadky Ľudovej stráže hraníc. Naši chlapci dennodenne monitorujú vybrané úseky štátnej hranice s Maďarskom, a to najmä v oblasti Banskobystrického a Nitrianskeho kraja. Z informácií získaných priamo z terénu môžeme povedať, že denne na Slovensko prichádza niekoľko stoviek nelegálnych imigrantov, o ktorých pôvode alebo osobnej histórii neviem vôbec nič. Cudzinecká polícia na území Slovenskej republiky pobyt týchto nelegálnych migrantov legalizuje a umožňuje im na Slovensku zotrvať 30 dní. Zo správ od policajtov vo vnútrozemí však vieme, že sú zachytené skupiny imigrantov, ktoré sa stále nachádzajú na našom území a potvrdenia od cudzineckej polície mali vystavené ešte vo februári 2023. To znamená, že tieto skupiny nelegálnych imigrantov sú na Slovensku už viac ako pol roka. Som presvedčený, že tento postup má jediný cieľ – udržať týchto nelegálov na Slovensku čo najdlhšie so zámerom získať pre nich trvalé pobytové práva podľa predstáv EÚ. Toto nemôžeme nikdy dovoliť! Pretože ak sa to na Slovensku raz začne, už sa ich nikdy nezbavíme. Po príklady nemusíme chodiť ďaleko. Západná Európa je už stratená! Kto má záujem, môže si každý deň nájsť a pozrieť realitu z Nemecka, Francúzska či Talianska. Slovensko však ešte stále môžeme zachrániť pred prílivom inváznych živlov, nelegálnych imigrantov. Stačí urobiť presný opak toho, čo priviedlo národy západnej Európy na prah zániku. Tie celé desaťročia razili politiku otvorených dverí a štedrej podpory cudzincom. My, naopak, hovoríme, že musíme opäť obnoviť dôslednú ochranu štátnych hraníc. Kapacity na to máme. Ryba však smrdí od hlavy. Odpoveď na otázku, prečo dnes polícia v rozpore so zákonom o Policajnom zbore absolútne nechráni štátne hranice, preto musíme hľadať u najvyšších predstaviteľov štátu. Tí obyvatelia Slovenska, ktorí rovnako ako my nechcú, aby sa naše krásne Slovensko zmenilo na multikultúrne peklo, v ktorom namiesto folklórnych piesní bude znieť hulákanie z minaretov, majú v týchto voľbách skutočne jedinú možnosť. Len my sme totiž istota, že v otázke ochrany Slovenska pred imigračnou inváziou nikdy neotočíme ani nebudeme ustupovať a robiť kompromisy. Počas poslednej vlády strany Sme rodina, Obyčajní ľudia aj SASKA jasne ukázali, že keď ide o buzeráciu ľudí pre rúška, testy a vakcíny, vtedy vedia zavrieť nielen štátne hranice, ale aj hranice medzi okresmi. Policajtov aj vojakov bolo na to dosť. Keď však ide o ochranu hraníc pred imigračnou inváziou, zrazu nie je možné policajtov poslať ani len na hraničné priechody. Žiaľ, strany Smer, Hlas a SNS sú pri otázke ochrany hraníc pred imigrantami na tom takmer rovnako zle ako spomínaní liberáli a progresívci. Smer a Hlas sú totiž členmi Európskej strany socialistov, ktorá je otvorene proimigračná a dokonca podporuje aj LGBT a gender ideológiu. A svoju poslušnosť a nekonečnú oddanosť politike EÚ už ukázal aj Andrej Danko ako predseda SNS. Preto, aj keď je to veľmi smutné, tak jedinou voľbou za ochranu štátnych hraníc, voľbou za Slovensko bez imigrantov, zostáva Ľudová strana Naše Slovensko.

Viktor Orbán je azda jediný vládnuci politik z okolitých štátov, ktorý bije na poplach a hovorí, že dohoda o rozdeľovaní migrantov do EÚ je neprijateľná. Ako vnímate pravidlá EÚ, ktoré hovoria o prideľovaní migrantov jednotlivým štátom, a ak ich nebudeme chcieť prijať, tak budeme musieť platiť EÚ pokuty?

Maďarsko je priamou súčasťou balkánskej migračnej trasy, a preto Maďari veľmi dobre vedia, aké obrovské nebezpečenstvo nám vo forme migrantov, posielaných do Európy z Turecka, bezprostredne hrozí. Migračný pakt Európskej únie je absolútne neprijateľný nezmysel, ktorý, ak by sa naplnil, v priebehu niekoľkých rokov by doslovne vymazal Slovensko ako národný a kresťanský štát. Slováci by sa stali utláčanými vo vlastnom štáte a kostoly by postupne nahrádzali mešity. Mnohí tomu ešte pred pár rokmi neverili, ale dnes tento smutný obraz vidia nielen vo Francúzsku a Nemecku, ale už aj vo Švédsku, Nórsku a Dánsku. A ako sa hovorí, len hlupák sa učí na vlastných chybách, múdry sa poučí na chybách druhých. Pán Boh nám dáva desiatky príkladov z ostatných európskych krajín, aby sme videli, ako dopadneme, ak sa podvolíme európskej imigračnej politike a riadenej alebo aj neriadenej migrácii. Ja som realista, a preto musím povedať, že jediným skutočným spôsobom, ako môžeme Slovensko uchrániť od naplnenia migračného paktu Európskej únie a pred umiestnením desaťtisícov nekresťanských imigrantov na naše územie, je vystúpenie z Európskej únie. Či sa to niekomu páči, alebo nie. Slovenskí politici totiž už viackrát ukázali, že pred tlakom a želaniami Európskej únie vždy sklonia hlavu. V otázke imigrácie to bolo, najmä keď slovenskí europoslanci zahlasovali za povinné kvóty na prerozdeľovanie imigrantov. A v otázke straty národnej suverenity a podriadenia Slovenska Európskej únii to bolo vtedy, keď vláda v zložení Smer, HZDS a SNS schválila tzv. Lisabonskú zmluvu. Z tých, ktorí v parlamente za Lisabonskú zmluvu a stratu suverenity Slovenskej republiky hlasovali, dnes môžeme v slovenskej politike nájsť ešte Rafaela Rafaja, ktorý dnes kope za hnutie Republika. Musím na to upozorniť, pretože kto zradil raz, zradí znova.

Vo vašom programe uvádzate, že cestu SR vidíte v rozumnom hospodárení a nie vo zvyšovaní daní. Čo máme pod rozumným hospodárením očakávať?

Už v čase, keď sme mali v rukách vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja, sme činmi dokázali, že stačí rozumne hospodáriť a nekradnúť a peňazí bude na všetko dosť. Na úrovni štátu, čiže národného hospodárstva, to platí úplne rovnako. Na jednej strane je potrebné doslova osekať výdavky štátneho rozpočtu a zastaviť financovanie hlúpostí a zbytočností. Ich zoznam by presiahol rozsah tohto vydania Extra plus. Preto len tak náhodne: zrušiť výdavky spojené s Ukrajinou, zastaviť financovanie politických mimovládok, zrušiť dotácie nezmyselných LGBT a podobných projektov na úrovni všetkých ministerstiev, a tiež výdavky na predraženú reklamu štátnych inštitúcií v súkromných médiách. Keď k tomu pripojíme zastavenie podvodov s vratkami DPH, neustálych investícií do cigánskych osád a podvodov s eurofondmi, na ktoré v konečnom dôsledku doplatí vždy celé Slovensko, tak zistíme, že sa v štátnom rozpočte uvoľnilo hneď niekoľko miliárd. A môžeme investovať. Do bytovej výstavby, do nových diaľnic a nemocníc. Ale nie cez zákazky pre zahraničné firmy a firmy prepojené na straníckych oligarchov. Na tento účel založíme štátne podniky, ktoré budú zamestnávať dlhodobo nezamestnaných ľudí a svoje práce, tovar a služby dodávať za nákladové ceny. Zvýšime zamestnanosť, zabezpečíme dostupnosť nových bytov pre mladé rodiny, aj prirodzenú a automatickú reformu sociálneho systému, pretože ubudne natiahnutých rúk a pribudne tých, ktorí budú do systému prispievať. A veci zrazu začnú fungovať. Stačí mať len odvahu to skúsiť.

Na záver otázka k vašej predvolebnej kampani. Médiami prebehla informácia o pokuse vás trestne stíhať za bilbordy s textom „Ochránime Slovensko pred LGBT a gender“. Prečo si myslíte, že toto je aktuálna téma tohtoročných volieb?

LGBT a gender ideológia sú hlavné zbrane liberálov na totálny rozklad našej spoločnosti. História nás učí, že civilizácie, kde takéto úchylky začali v spoločnosti akceptovať či dokonca podporovať, počas relatívne krátkej doby zanikli. Preto sa aj takouto formou snažíme upozorniť na rozmáhajúcu sa prítomnosť LGBT a gender propagandy v našej spoločnosti – v kultúre, školstve aj politike. Táto protinárodná a protikresťanská propaganda je neoddeliteľnou súčasťou politiky EÚ. Aj preto z Európskej únie jednoducho musíme vystúpiť! Kým sa tak nestane, musíme Slovensko chrániť na domácej pôde. Preto sme v parlamente predložili zákony na ochranu spoločnosti pred LGBT a gender ideológiou. Priamo v ústave sme sa pokúsili zakotviť to, že rodičia sú vždy len muž ako otec a žena ako matka. A ani v tejto otázke my Kotlebovci nikdy kompromisy ani ústupky robiť nebudeme!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.