MARIÁN TKÁČ: KTO SI „NEZASLÚŽI“, NEBUDE MÔCŤ VYBRAŤ PENIAZE Z BANKOMATU!

VIDEO: Zrazu je naponáhlo, pripomienkové konanie sa skončí už v piatok 29. septembra. Splní sa to, o čom čvirikali „konšpirujúce“ vrabce, že euro zavedie EÚ v októbri toho roku? To už sme veľmi blízko k prepojeniu ID a digi-meny so systémom sociálnych kreditov. Táto hrozba je reálna, už ju skúšajú v Číne.

Foto JANA BIROŠOVÁ/EXTRA PLUS
Dátum 21.09.2023

Čas sa zrýchľuje a vecí, dôležité pre človeka, sa z tmy alebo hmly vynoria náhle. A tak pokiaľ sa ešte 13. marca toho roku štátny tajomník ministerstva financií Ľuboš Jančík po zasadnutí ministrov financií eurozóny v Bruseli vyslovil, že „digitálne euro sa v najbližších rokoch nestane realitou“, už o pol roka je situácia úplne iná. Vtedy sa nechcel vyjadriť, čo je cieľom a filozofiou digi-eura, „vzhľadom na to, že prebiehajú diskusie vôbec o tom, akú podobu bude mať“, alebo jednoducho to nevedel. Dodal, že „Únia ešte sama nevie, ako by to malo fungovať.“ A pokračoval: „Otázka digitálneho eura, a to si uvedomuje aj Európska komisia, je dôležitá, ale aj veľmi citlivá politická otázka. Aj preto stále prebieha hĺbková analýza a diskusie.“ A dodal, že zatiaľ nie je spresnený harmonogram spustenia eura. 

Slovenská republika má vďaka Milošovi Svrčekovi  zo SME RODINA, ako jediná krajina v Európe ústavne schválené právo na hotovosť. Prezieravosť Miloša Svrčeka znamená, že  hotovosť nám už nikto nikdy nemôže zobrať, pretože toto súkromné právo je zahrnuté do ústavy SR. Na hrozbu digitálneho eura upozorňuje vo video nahrávke aj poslanec NR SR Miloš Svrček (SME RODINA).

A mýlil sa, resp. potvrdilo sa, že Slovensko je „v hre“ až vtedy, keď treba plniť vôľu Bruselu. Pripomína mi to bradatý vtip. Keď Jano Holub z lazov počul po spovedi poučenie, že aj za jeho hriechy zomrel Ježiš, zareagoval: „Ba kieho, už zomrel? My u Holubov sa všetko dozvieme ako poslední“. Rezort financií poslal v pondelok 18. septembra do medzirezortného pripomienkového konania predbežné(?) stanovisko k návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o zavedení digitálneho eura. A zrazu je naponáhlo, pripomienkové konanie sa skončí už v piatok 29. septembra. Splní sa to, o čom čvirikali „konšpirujúce“ vrabce, že euro zavedie EÚ v októbri toho roku? 

ČÍTAJTE TIEŽ: MILOŠ SVRČEK: HROZBA DIGITÁLNEHO EURA JE TU, VYMIZNE HOTOVOSŤ?

Ochrana súkromia?

Poslušne teda vítame všetko, a „osobitne“ ešte to, že sa „kladie dôraz na ochranu súkromia“. Veď je to presne naopak! Služby digitálneho eura majú byť predsa prepojené s „európskou peňaženkou digitálnej identity“, pričom sa plánuje „transparentne viditeľná transakčná história“ (to všetko prezradila šéfka „našej“ ECB lady Lagardeová na stretnutí eurozóny v Luxembursku v 62-stránkovom dokumente). Načo iné toto slovné zahmlievanie, ak nie na sledovanie záujmov a správania sa ľudí prostredníctvom peňažných tokov v spojení s ID kartou – občianskym preukazom s čipom, čoby „dôveryhodným nosičom identifikačných údajov občana, teda jeho elektronickej identity“? To už sme veľmi blízko k prepojeniu ID a digi-meny so systémom sociálnych kreditov. Táto hrozba je reálna, už ju skúšajú v Číne. „Kto si nezaslúži“, nebude môcť vybrať peniaze z bankomatu. Cez platby „offline“ už teraz napríklad Tatra banka vie presne vypočítať, koľko ste zaplatením za nákup tovaru, ale aj nocľah v hoteli „vyprodukovali CO2“. To má byť tá ochrana súkromia?

Autor článku je bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska a bývalý predseda Matice Slovenskej. Dnes je Marián Tkáč kandidátom na poslanca NR SR za stranu Kotlebovci ĽSNS

Poviete si, že Slovensko má našťastie v ústave právo vykonať platbu v hotovosti. Zavedenie práva na hotovosť do ústavy (ktorá stojí, zatiaľ, nad „európskym právom“) je dobrá vec, ale čo, ak „naša“ mena, teda euro hotovostnú podobu úplne stratí? Tu pomôže iba návrat ku slovenskej korune. Obavy máme, veď slovenské ministerstvo financií ako poslušný klon Bruselu všetko víta a (zaiste „citlivo“) vníma ciele, ktoré sa majú dosiahnuť prijatím digi-eura. Navyše, a naši financi to netaja, vo všetkom má mať rozhodujúce slovo „naša“ lady Lagardeová z „našej“ ECB. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.