MATOVIČ CHCE Z PROKURATÚRY UROBIŤ POBOČKU OĽANO

Ľuboš Blaha: Keby náhodou prokuratúra neposlúchala, tak v parlamente môžu kedykoľvek odvolať generálneho prokurátora. Perfektné, rok 1952 je späť. 

Text FACEBOOK
Foto TASR
Dátum 29.06.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 29.júna. 

Dvojaký meter v praxi - vlastne, dvojaký kilometer:

1. Viete si predstaviť, že by vláda Smeru proti vôli prokurátorov išla urválkovsky spolitizovať prokuratúru? Médiá by nás roztrhali na kusy, od rána do večera by nás lynčovali, vrieskali by ako šialení. 

2. Len pre porovnanie. Matovičova vláda ide z prokuratúry urobiť cez poslanecký návrh zákona urválkovskú stranícku pobočku hnutia OĽaNO, aby mohla kriminalizovať opozíciu.

3. A keby prokuratúra neposlúchala, tak si tam pichli, že môžu v parlamente generálneho prokurátora kedykoľvek odvolať. Perfektné. Rok 1952 je späť.

4. Dokonca chcú nasilu do pozície generálneho prokurátora pretlačiť Daniela Lipšica, ktorý okolo prokaratúry nikdy ani len nečuchol. Ale pracuje pre Pentu a je plný nenávisti voči Smeru, takže je ideálny kandidát. 


5. Lipšic prahne po krvi ako kedysi Urválek. A tak sa pre neho vytvorí Lex Lipšic. Aké jednoduché. A toto prosím pekne má byť tá slávna sloboda a demokracia. 

6. Dnes sa proti nástupu novej totality dokonca vzbúrili radoví prokurátori a poslali koaličným poslancom otvorený list, v ktorom podrobili návrh zničujúcej kritike. 

7. Ako sa píše v ich otvorenom liste, návrh zákona je neodborný, ohrozuje nezávislosť prokuratúry a narúša európske demokratické štandardy. 

8. Prokurátori píšu, že návrh „predstavuje neprípustný, nedemokratický precedens a vytvára priestor na politizáciu a manipuláciu prokuratúry“. 

9. Koalícia podľa prokurátorov obchádza riadny legislatívny proces, vynecháva odbornú diskusiu a robí z tejto vážnej témy iba politické divadlo. 

10. Keby takýto list poslali prokurátori v čase Ficovej vlády, ani si nechcem predstavovať tie titulky. To by bolo samé "Fico nás vracia do totality!", "Prokurátori označujú Ficov návrh za nedemokratický!", "Prokurátori odkazujú Ficovi, že likviduje demokraciu na Slovensku"... A tak ďalej. Týždeň by tu pišťali ako zmyslov zbavení. 

11. Ale vládne pravica a tak znie titulok takto: "Rada prokurátorov poslala poslancom otvorený list". Takto suchopárne to nazvali v Aktualitách. Suché skonštatovanie. Hlavne, nech si to nikto nevšimne.

12. V titulku je nejaký list. Nevieme, či pochvalný alebo kritický. Nevieme, či koaličným poslancom alebo opozičným. Nevieme prečo a nevieme, že v tom liste je tvrdá kritika Matovičovej vlády. Však načo by to čo i len náznakovo dali do titulku - veď všetky ich titulky sú vždy takéto suchopárne. Alebo nie? 

13. Ale aby to okorenili, tak Aktuality na sociálnej sieti, ktorá za normálnych okolností srší iróniou a politickými odkazmi, napísali toto: "Celé znenie listu nájdete v článku." Hej, hej, to sú presne tie titulky a upútavky, ktoré navnadia masy... Niekto sa zjavne veľmi snaží, aby ten list ututlal.

14. Takto funguje mediálna manipulácia v liberálnej demokracii. Áno, list prokurátorov nezamlčia. Na to by sa došlo. Oni ale urobia všetko preto, aby si ho nikto nevšimol.

15. Nudný titulok, ktorý priláka len skalných sledovateľov politiky. Žiadne komentáre, žiadne hodnotenia, len tam ten list proste pajcli a modlia sa, aby si ho všimlo čo najmenej ľudí. Lebo kritika vlády sa nenosí... 

16. Toto je to slušné Slovensko. Matovič "urválkuje" prokuráturu a médiá mu v tom veselo asistujú. Odborníci sa búria, že ide o likvidáciu demokracie, no liberálne médiá čušia. 

17. Ale takto to je vo všetkom. Matovič prikryl Kollárovu zlodejinu a médiá po pár dňoch stíchli ako na povel. Keď naháňali za to isté Danka, tak to tu bola niekoľko týždňov nenávistná kampaň. 

18. Nikto nerieši Matovičovu diplomovku, ktorú zaňho napísala nejaká baba v Chorvátsku. Nikto sa nevŕta v Čaputovej pochybnej advokátskej skúške. Nikto nerieši, že nám tu vládnu podvodníci a mafiáni.

19. Ešte si niekto myslí, že korporátne médiá sú strážne psy demokracie? Jediné, čo strážia,sú záujmy oligarchov, ktorí ich vlastnia. A teraz potrebujú ovládnuť prokuráturu a posledné, čo potrebujú, je haló okolo nejakého listu rady prokurátorov. 

20. Nie, s Matovičom neprišlo slušné Slovensko. Prišla urválkovská nenávisť. Prišla likvidácia demokracie. Prišla mafia. A tak ako v každej totalite, aj v tej neoliberálnej vás médiá budú od rána do večera manipulovať, zavádzať a klamať.

Zatiaľ len kradnú a klamú. Už o pár mesiacov ovládnu prokuratúru a všetkých vás zavrú - lebo máte iný názor. Vitajte v prekrásnom novom urválkovskom svete!

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Fotogaléria

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.