MATOVIČ: EŠTE SOM NEVIDEL SNAŽIVEJŠÍCH MINISTROV AKO V AKTUÁLNEJ VLÁDE

Igor Matovič sa opäť chváli na svojom Facebooku prvým "skalpom" a tvrdí, že rozsah zločinov, ktoré spáchali Fico a Pellegrini s ich mafiou je obludný.

Text FACEBOOK
Foto TASR
Dátum 21.09.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Igor Matovič 21. septembra 2020.

POL ROKA

Takto presne pred šiestimi mesiacmi v sobotu poobede sme dostali z rúk pani prezidentky poverenie ... na druhý deň ráno som o ôsmej ráno išiel do Správy štátnych hmotných rezerv, aby som s hrôzou zistil, že v nich Fico s Pellegrinym vedome kryli skorumpovaného zlodeja Kajetána Kičuru.
Tá nedeľa bola symbolom nasledovných dní, týždňov a mesiacov. Tak, ako som našiel prázdny sklad ŠHR a následne NAKA plný trezor zlatých tehiel doma u Kučuru ... tak každý jeden minister nachádza svojich Kičurov deň za dňom vo svojich rezortoch.

Rozsah zločinov, ktoré spáchali Fico s Pellegrínym a ich mafiou, je obludný. Odhady hovoria o rozkradnutých 30 miliardách EUR za 12 rokov ich vlád. Suma, ktorú, ak by sme rozdeli medzi deti, ktoré sa počas ich vlád narodili, mohlo mať každé zo 600 tisíc detí do vienka 50 tisíc. Alebo každý dôchodca na rok o 200 eur mesačne celých 12 rokov vyšší dôchodok.
Mlieko je rozliate. Kupovanie voličov zabralo, dostali hlasy, rozkradli štát, narobili strašné dlhy. Misia splnená.

My sme naopak dostali od vás mandát na vyčistenie chlieva. Potrestanie zločinov. Zásadné reformy a boj s korupciou.

A ako sľuby plníme? S čistým svedomím hovorím, že som ešte nevidel snaživejších ministrov ako v aktuálne vláde. Poznám ich program a makajú naplno. “Normálny” ministerský štandard je 65-75 hodín týždenne v plnom nasadení. Idú naplno napriek korone, napriek všetkým prekážkam zvnútra “systému”, kedy im pohrobkovia mafie na ministerstvách hádžu polená pod nohy, kde a kedy môžu.
Že to jednému ide lepšie a druhému až tak nie? Áno, je to tak, hoci veľakrát cez médiá mafia hrá svoje hry a podsúva bludy na zmätenie publika. Bez ohľadu na nedokonalosti som hrdý na náš tím ... a vám, ktorým z vládnej mafie bolo nevoľno - môžem povedať - nebojte, ste v dobrých rukách a táto vláda vás nesklame.

Sme odhodlaní rovnako ako na začiatku splniť naše sľuby a urobiť to, čo sme sľúbili - urobiť zo Slovenska krajinu, kde budú poctiví ľudia radi žiť ... a viem, že to nebude ani náznakom ľahké a mafia bude ešte veľmi hrýzť. Denne si všetci pálime prsty s mafiou a ich prisluhovačmi. Riskujeme veľmi veľa, ale odhodlanie splniť sľuby je ďaleko väčšie ako strach. Našim palivom je vaša Dôvera ... a Ďakujeme za ňu,)
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.