MATOVIČ KOALÍCII: HLASUJTE ZA ODVOLANIE KOLLÁRA!

Premiér Igor Matovič vraj dúfa, že to zo strany koaličných partnerov nebolo len divadielko, budú hlasovať v súlade s vyjadreniami na adresu Kollárovej diplomovky a neutečú z rokovacej sály

Foto tasr/dano veselský
Dátum 06.07.2020

BRATISLAVA 6. júla (tvnoviny.sk/extraplus.sk) - Podľa premiéra Igora Matoviča sa schyľuje k odvolávaniu Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu. Od koaličných partnerov SaS a Za ľudí očakáva, že budú hlasovať v súlade s vyjadreniami na adresu Kollárovej diplomovky. 

"Bol by som rád, ak koaliční partneri splnili pri hlasovaní to, čo tvrdia verejne. Aby to nebolo len dvojtýždňové divadielko a keď treba hlasovať, utečú z rokovacej sály. Predpokladám, že SaS a Za ľudí budú hlasovať za odvolanie Borisa Kollára," vyhlásil Matovič.

Ak by Kollára parlament odvolal, Sme rodina vystúpi z koalície. Matovič nechcel komentovať najnovšie informácie o podozrivom Kollárovom podnikaní. Strana Spolu poukázala na schránkovú firmu BCCS, s ktorou Kollár robil veľké obchody. 

"Čokoľvek, čo spochybňuje mojich koaličných partnerov, ma vyrušuje," vyhlásil Matovič. Dodal však, že otázky ohľadom jeho podnikania musia smerovať na Kollára. Nie každá schránková firma podľa Matoviča okráda štát na daniach. 

Matovič už od Kollára neočakáva ďalšie kroky. "Keď ho verejný tlak neprinútil k ďalšiemu kroku, nič sa už nedá očakávať," dodal premiér. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne