MATOVIČ MÁ NA KOLAUDÁCIU LEN PÁR DNÍ, HROZÍ MU POKUTA 33-TISÍC EUR

Premiér sa počas svojho odvolávania priznal, že spolu s rodinou žije v neskolaudovanom dome

Foto tasr
Dátum 31.07.2020

BRATISLAVA 31. júla (tvnoviny.sk/extraplus.sk) - Premiér Igor Matovič sa počas obhajovania svojej neobhájiteľnej diplomovky priznal, že spolu s rodinou býva v neskolaudovanom dome. Na nápravu má už iba niekoľko dní. Inak mu za porušenie stavebného zákona hrozí mastná pokuta.

Premiér prezradil svoje, vraj posledné, tajomstvo minulý týždeň. Bolo to v čase, keď ho chcela opozícia pre sfalšovanú diplomovku odvolať. „Každá neskolaudovaná budova, v podstate to máte ako auto bez technického preukazu. Keď nemáte kolaudačný protokol, nemôžete tam bývať,“ tvrdí Ivan Pauer, prezident Slovenskej stavebnej komory.

Za užívanie neskolaudovanej stavby hrozí stavebníkovi pokuta. To, že dom premiéra nie je papierovo v poriadku, na stavebnom úrade v Trnave doteraz nezistili. „Stavebný úrad nemá možnosti, aby zisťoval, či v novopostavených domoch niekto býva alebo nie,“ potvrdila Veronika Majtánová, hovorkyňa a vedúca Úseku komunikácie a marketingu mesta Trnava.

Keďže sa premiér pred národom sám priznal, že stavba nemá kolaudačné rozhodnutie a napriek tomu tam bývajú, stavebný úrad začne konať až teraz. Igorovi Matovičovi môžu dať pokutu až do výšky 33 tisíc eur.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne