MATOVIČ: NAKÚPILI SME ŠPIČKOVÉ TESTY, ZA VÝBORNÚ CENU

AKTUALIZOVANÉ: Igor Matovič: Testy pre Slovensko sa práve nakladujú v Soule v Južnej Kórei do lietadla. Zajtra budú u nás. (FOTO)

Text FACEBOOK
Foto TASR
Dátum 20.10.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Igor Matovič 20. októbra 2020.

Zastať sa Sulíka

Všetci viete, čo si myslím o mimoriadne nezodpovedných rečiach Richarda Sulíka voči odborníkom z Pandemickej komisie. Obávam sa, že kvôli ním státisíce ľudí nebude dodržiavať ochranné opatrenia a tak mnohí nevinní ľudia na ľúbivé reči nezodpovedného politika v mimoriadne vážnej epidemiologickej situácii doplatia zdravím a životom ... a cesta ku slobode nám preto bude trvať výrazne dlhšie.
To mi však nebráni v tom, aby som sa ho zastal v prípade bludov, ktoré šíria rôzni ...... po sociálnych sieťach. Prezentujú ako jednoznačný dôkaz korupcie pri nákupe testov to, že bývalým spolumajiteľom firmy, ktorá dodáva najviac testov, je zakladateľ SaS Ivan Juráš. Prepáčte, ale pre mňa to dôkaz nie je žiadny, sorry. Rovnako nie je pre mňa dôkaz to, že Ján Rudolf, šéf Správy Štátnych Rezerv je nominantom SaS.

Fakty sú podstatné:
- len táto firma z 20 záujemcov bola schopná dodať potrebné množstvo v požadovanom čase
- cena 3,95 eura pri 10 miliónoch testoch je výrazne lepšia ako 4,30 pri 140 miliónoch, ktoré nakúpil Bill Gates pre Afriku - od toho istého výrobcu
- USA dosiahli cenu 5 usd pri počte 150 miliónov ks od firmy Abott
- celé množstvo môžeme kedykoľvek šmahom ruky predať iným krajinám, ktoré testy po celom svete zháňajú
Sumasummarum - nakúpili sme špičkové testy za výbornú cenu.
T.j. výsledok sa počíta, nie bludy.

Aktualizované: 


 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.