MATOVIČ PLÁNUJE ŠIKANOVAŤ A PONIŽOVAŤ MINISTROV VLASTNEJ VLÁDY

Bývalý minister vnútra Vladimir Palko: Matovič rád ponižuje iných ľudí a to i takých, voči ktorým by sa mal správať lojálne.

Text FACEBOOK
Foto TASr
Dátum 18.09.2020

V rozhovore na portáli Postoj sa Igor Matovič vyjadril, že zhromažďuje tím ľudí, ktorí budú robiť naprieky ministrom a konfrontovať ich a tým pádom dozerať, ako ministri jeho vlády riadia svoje ministerstvá. Matovič si buduje takzvanú tieňovú vládu, ktorú však zvyčajne ohlasuje opozícia. 

Vladimír Palko, bývalý minister vnútra uverejnil na svojom Facebooku príspevok, kde poukazuje na to, ako je takéto správanie premiéra dehonestujúce a ponižujúce. 

,,Matovič rád ponižuje iných ľudí a to i takých, voči ktorým by sa mal správať lojálne", uviedol Palko v statuse.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku bývalý minister vnútra Vladimír Palko 17. septembra 2020.

Pozrel som si videorozhovor, ktorý urobil Michal Magušin s premiérom Igorom Matovičom na stránke Postoja. Matovič ohlásil, že si zhromažďuje tím ľudí, ktorí budú konfrontovať ministrov jeho vlády, teda dozerať na to ako ministri riadia ministerstvo. Povedal, že cielene si vyberá do tohto tímu takých ľudí, ktorí majú na ministerstvá iné názory ako majú ministri. Uviedol, že s obavami pozerá na rozhodovanie každého ministra. A že platí pravidlo "Dôveruj a preveruj". Potom sa konkrétne vyjadril k ministrovi vnútra Mikulcovi, zastupujúcemu policajnému prezidentovi Kovaříkovi a k ministrovi pôdohospodárstva Mičovskému. Nuž, niekoľko poznámok.

1. Tím ľudí, ktorí budú mať iné názory ako ministri a budú preto ministrov konfrontovať, sa zvykne nazývať tieňová vláda. Býva zvykom, že takúto tieňovú vládu ohlasuje opozícia. Jediný slovenský premiér pred Matovičom, ktorý ohlásil, že popri svojej vláde už má on sám pripravenú aj inú, tieňovú vládu, bol Vladimír Mečiar, a to za pôsobenia svojej tretej vlády.

2. Takéto verejné správanie premiéra k svojim ministrom je ich verejným ponížením a dehonestáciou. A aj dávkovaným zastrašovaním. Matovič rád ponižuje iných ľudí a to i takých, voči ktorým by sa mal správať lojálne, a to už len zo sebazáchovných dôvodov. Patrí to k jeho sociopatii. To sa už len bude skvele riadiť ministerstvo, keď si ministri spolu s celým národom v médiách prečítajú, že premiér na úrade vlády počúva nejakých anonymov, ktorí tých ministrov vo všetkom kritizujú. To už len bude vo vláde panovať dôvera a skvelá nálada .

3. Potom, čo spochybnil všetkých ministrov svojej vlády všeobecne, sa Matovič vyjadroval konkrétne o Mikulcovi, Kovaříkovi a Mičovskom, pričom postupoval vždy podľa svojho obľúbeného algoritmu. Najprv človeka pochváliť a vzápätí naprosto spochybniť. O Mikulcovi povedal, že robí dobrú prácu. Vzápätí povedal, že ho na vnútre vyrušila kauza Bilecová, kauza štátneho tajomníka Kyselicu a do tretice spochybnil Mikulca tým, že prezradil, že sa Mikulca trikrát pýtal, či menovanie Petra Kovaříka za dočasného policajného prezidenta myslí vážne. Tým spochybnil aj Kovaříka, o ktorom navyše povedal, že ho sklamal, tým, že sa ako pracovník Úradu vlády u neho neohlásil. Mikulca už podrazil pred Veľkou Nocou, keď kritizoval policajné kontroly na cestách, hoci tieto prebiehali presne podľa Mikulcových rozhodnutí. Premiér predsa nemôže takto verejne hovoriť o ministrovi a Policajnom prezidentovi, ak títo majú normálne vykonávať svoje funkcie.

4. Mičovského vyhlásil za extrémne dobrého človeka, aby vzápätí vyhlásil, že práve takí dobráci môžu byť oklamaní nemenovanými úradníkmi ministerstva. Tiež povedal, že si chce vypočuť názory ľudí, ktorí sú voči ministrovi kritickí a potom vraj bude ministra konfrontovať. Nuž keď to chce urobiť, nech to urobí potichu. Ak to však robí takto verejne, potom extrémne dobrého človeka vo vlastnej vláde popravuje v priamom prenose.

5. Bolo by zaujímavé vedieť, dokedy si niektorí menovaní nechajú takto šliapať po vlastnej ľudskej dôstojnosti. Želám im, aby si ju uchránili.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.