MATOVIČ: ROZHODNÚ ODBORNÍCI, NIE PRSTOCUC POLITIKOV

Premiér SR posiela svojim koaličným partnerom odkazy cez sociálne siete

Text FACEBOOK
Foto TASR
Dátum 10.04.2020

Chcem ubezpečiť všetkých, ktorí si dovidia ďalej od nosa, že o prípadnom otváraní ďalších obchodov, či otváraní škôl a reštaurácií budú rozhodovať tí istí ľudia čo naposledy = elitný tím špičkových slovenských epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov.

Ešte inak - nebude o tom rozhodovať žiaden politik, akokoľvek by chcel ... a keď hovorím žiaden, tak žiaden, ani Fero, ani Anča, ani ja sám.

... a tak je to správne. Absolútnou prioritou každého uvedomelého spoločenstva ľudí je ochrana života jej členov a akékoľvek postranné motivácie musia ísť pri takto závažnom rozhodovaní bokom.

Zďaleka nemáme vyhraté, a potom, ako sa ukázalo, že máme veľmi nebezpečné ohniská nákazy v rómskych osadách - a hlavne nepoznaných rozmerov ... akékoľvek prstocucy politikov a lobingy záujmových skupín sú to posledné, čo bude rozhodovať o tom, aké budú ďalšie parametre nášho ochranného valu voči Covid-19.

Mimoriadna zodpovednosť väčšiny z nás nám dopriala doterajší komfort, že nám denne nezomierajú stovky ľudí v nemocniciach, najmä tých najbezbrannejších.

Nedovoľme si to pokaziť ľuďmi, pre ktorých sú to len babky, dedkovia a slabší jedinci, ktorí by umreli tak či tak, skôr či neskôr. Nedovoľme si to pokaziť ľuďmi, pre ktorých je Covid-19 len obyčajná chrípka. Nedovoľme si to pokaziť ľuďmi, pre ktorých je smrť starého človeka len ušetrenými peniazmi na jeho dôchodok.

Sme skvelí. Sme vytrvalí. Sme zodpovední. Dokážeme to!

Príspevok uverejnil premiér SR Igor Matovič na sociálnej sieti Facebook 10. apríla.