MATOVIČ STRATIL AJ POSLEDNÉ KÚSKY ZDRAVÉHO ROZUMU

Richard Raši: V poslednej verzii nariadení hygienikov je uvedené, že na futbalovom štadióne pre 20-tisíc ľudí nemôže byť ani jeden divák, ale v aquaparkoch môže byť naraz tisíc ľudí bez rúška, môžu sa tlačiť v šatniach a v bazénoch s horúcou vodou, kde sa vírusom a baktériam darí najlepšie.

Text FACEBOOK
Foto TASr
Dátum 02.10.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Richard Raši 2. októbra 2020.

MATOVČ STRATIL AJ POSLEDNÉ KÚSKY ZDRAVÉHO ÚSUDKU

Mám pocit, že premiér Matovič, ktorý sa postavil na čelo boja proti koronakríze, stratil aj posledné kúsky zdravého úsudku. Prečítal som si poslednú verziu nariadenia hygienikov, z ktorej vyplýva, že na futbalovom štadióne pre 20 000 ľudí nemôže byť ani jeden divák, hoci by mal po celý čas rúško, (našťastie, môžu tam byť aspoň futbalisti, rozhodcovia, delegáti, kamery a usporiadatelia), ale v aquaparkoch môže byť naraz tisíc ľudí bez rúška, môžu sa tlačiť v maličkých šatniach, v bazénoch s horúcou vodou, kde sa vírusom a baktériám darí najlepšie.

Tento status nie je namierený proti aquaparkom, aj tie sa v dnešnej dobe snažia prežiť, ale má poukázať na nelogickosť a nezmyselnosť niektorých opatrení. Opatrení, ktoré zrejme vznikajú tak, že hygienici si vypočujú Matovičovu tlačovku, prepíšu, čo vlastne povedal a snažia sa tomu dať do podoby nariadenia.
Máme tu stovky nakazených, čísla stúpajú a stúpať budú, vláda nepripravila testovacie kapacity, nedala hygienikom posily na zisťovanie kontaktov, prijíma nevykonateľné zákony (špehovací zákon) a premiér sa vyhráža vlastným občanom, keď si práve nefotí tanečky nemeckej premiérky a francúzskeho prezidenta.

Šport, kultúra a výstavníctvo na Slovensku umierajú. Vláda drží na účtoch peniaze, ale do dnešného dňa nepredstavila žiadne riešenie, ktoré by mohlo pol miliónu športovcov, umelcov a ľudí pracujúcich v oblastiach kultúry, kreatívneho priemyslu, výstavníctva a športu pomôcť. Nie preto, že by neboli peniaze, nie preto, že by sa to nedalo, táto vláda nevie ako... alebo nechce...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.