MATOVIČ VYZVAL NEGATÍVNE TESTOVANÝCH, ABY SA SPRÁVALI TAK, AKOBY BOLI POZITÍVNI

Premiér poďakoval tým, ktorí sa zúčastnili skríningového testovania a vyzval negatívne testovaných, aby sa správali akoby dostali pozitívny výsledok. Zároveň dodal, že karanténa sa vydržať dá, keďže ju zvládol aj on, zavretý 10 dní v jednej izbe.

Foto SITA
Dátum 25.01.2021

Úrad vlády Slovenskej republiky zverejnil v nedeľu večer na svojom Facebookovom profile video s premiérom Igorom Matovičom, ktorý vo videu poďakoval všetkým, ktorí sa zúčastnili skríningového testovania, ale aj tým, ktorí ho zorganizovali. Zároveň požiadal všetkých otestovaných, aj tých negatívnych, aby sa správali akoby boli otestovaní pozitívne, správali sa zodpovedne a zbytočne neohrozovali seba a iných. Ako uviedol vo videu, aj on ochorenie prekonal a vydržal byť zavretý 10 dní v jednej izbe. 

Úrad vlády Slovenskej republiky napísal k videu: „Ďakujeme vám! Ďakujeme vám, že chránite svoje zdravie aj zdravie vášho okolia. V rámci akcie Zachráňme spolu životy, plošného skríningového testovania, ktorá prebieha až do utorka, identifikujeme desiatky tisíc ľudí s pozitívnym výsledkom testu, ktorí rovno môžu odísť do karantény a tým pádom neohrozia svoje okolie. Spoločne takto zásadným spôsobom pomôžeme odľahčiť preťaženým nemocniciam a zdravotníckemu personálu. Prosíme vás ale o zodpovednosť aj pri negatívnom výsledku testu. Aj v tomto prípade je totiž potrebné dodržiavať opatrenia voči sebe i svojmu okoliu“.

VIDEO NÁJDETE NA ODKAZE NIŽŠIE ⬇⬇⬇

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.