MATOVIČ ZATAJIL, ŽE EÚ PUSTÍ PRVÉ PENIAZE AŽ V DRUHEJ POLOVICI ROKA 2021

Gentiloni v súvislosti s fondom obnovy uviedol, že európsky blok bude musieť schváliť nové zdroje, ako napríklad digitálnu daň a daň z emisií oxidu uhličitého (CO2), aby splatil spoločný dlh v rokoch 2026 a 2056.

Foto AP
Dátum 26.07.2020

RÍM 24. júla (TASRextraplus.sk) - Eurokomisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni odhaduje, že prvé platby z masívneho balíka stimulov Európskej únie (EÚ) na podporu zotavovania ekonomík z pandémie nového koronavírusu začnú členské štáty dostávať v druhej polovici budúceho roka. Uviedol to pre piatkové vydanie talianskych novín La Repubblica.

ČÍTAJTE TIEŽ: PREMIÉR V BRUSELI VYROKOVAL AJ NOVÉ DANE A VRECKOVÉ PRE SUBSAHARSKÝCH AFRIČANOV

Lídri bloku začiatkom tohto týždňa po zdĺhavých rokovaniach schválili masívny fond obnovy vo výške 750 miliárd eur a tiež nový sedemročný rozpočet v celkovom objeme 1,074 bilióna eur. Ale Európsky parlament (EP) požaduje zmeny v návrhu dlhodobého rozpočtu, čo vyvoláva otázniky aj nad vyplácaním peňazí z fondu.Gentiloni v súvislosti s fondom obnovy v rozhovore pre talianske noviny tiež uviedol, že európsky blok bude musieť schváliť nové zdroje, ako napríklad digitálnu daň a daň z emisií oxidu uhličitého (CO2), aby splatil spoločný dlh v rokoch 2026 a 2056. „V opačnom prípade ho budú musieť splatiť jednotlivé krajiny,“ dodal Gentiloni.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.