MATOVIČOVA HYSTERICKÁ VLÁDA LIKVIDUJE RODINY, ŽIVNOSTNÍKOV AJ PODNIKATEĽOV

Keď Igor Matovič a Richard Sulík úspešne poženili a povydávali všetkých kolegov a kolegyne, mohli prísť opatrenia namierené voči tým, ktorí si svadbu naplánovali na október.

Foto sita/úrad vlády sr
Dátum 12.09.2020

Je to len pár týždňov, čo sa Igor Matovič a Richard Sulík chválili na sociálnych sieťach fotkami zo svadieb plných ľudí, kde sa zabávali bez rúšok tak ako všetci ostatní ľudia na Slovensku. Im sa asi koronavírus vyhýba oblúkom keďže vie, že sú členmi zboru slovenských papalášov a vďaka tomu sa chrániť nemusia. Naproti tomu bežní ľudia dostali odporúčanie nosiť rúška aj počas svadobných hostín a kameramani v svadobných skupinách na Facebooku sa zmieňovali o tom, že polícia niektoré hostiny skutočne kontrolovala, našťastie to ostalo len pri upozornení bez finančnej pokuty.

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ A SPOL: RÚŠKA KÁŽU, ĽUDÍ ŠIKANUJÚ, PRE NICH VŠAK PRAVIDLÁ NEPLATIA

V lete začali počty nakazených koronavírusom stúpať, nijaké drastickejšie opatrenia sa však nezavádzali a vláda podľa mnohých „spala“ spánkom spravodlivých. Očakávalo sa, že „to“ príde v septembri a veru skutočne prišlo. Keď Igor Matovič a Richard Sulík úspešne poženili a povydávali všetkých kolegov a kolegyne, mohli prísť opatrenia namierené voči tým, ktorí si svadbu naplánovali na október. Od októbra sa totiž sprísňujú podmienky pre organizovanie hromadných podujatí. V exteriéri sa ich v zelených okresoch bude môcť zúčastniť najviac 200 ľudí, v interiéri 100. V oranžových a červených okresoch budú môcť mať exteriérové podujatia 100 a interiérové 50 účastníkov. Takáto situácia má byť aj v hlavnom meste Bratislava. Účasť na svadbách sa má obmedziť na 30 ľudí.

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČOVA VLÁDA ZAVÁDZA PRE SLOVÁKOV VÝRAZNÉ OBMEDZENIA A ZÁKAZY

Z veľkej časti postihuje toto obmedzenie páry, ktoré si pre koronavírus preložili svadbu z mesiacov marec až jún na jeseň vo viere, že koronašialenstvo dovtedy pominie. Každý, kto sa niekedy ženil či vydával vie, koľko je s naplánovaním takej svadby námahy. Koľko vecí treba zabezpečiť, rezervovať, od koľkých ľudí to celé závisí. Ide o deň, ktorý je pre mnohých tým najdôležitejším v živote. Niektorí preferujú menšie svadby, iní si však potrpia na tradície a chcú túto radostnú udalosť zdieľať s celou rodinou, všetkými blízkymi a priateľmi. Matovičova vláda so svojimi opatreniami tieto rodiny likviduje, keď obmedzuje právo ľudí urobiť si svadobný deň po svojom. V tejto súvislosti už vznikla aj petícia za zachovanie svadieb do 150 ľudí, ktorú za pár hodín podpísalo už vyše 8-tisíc ľudí.

Matovič a Krajčí, ktorí sami seba pasujú do rolí dobrých kresťanov, odsúhlasujú opatrenia proti tradičným rodinám. Mnohí mladí ľudia totiž kvôli nim v roku 2020 odložili plán založiť si rodinu, odriekli rezervácie reštaurácií, hotelov, fotografov či kameramanov. Mnohé z gastrozariadení sú nie kvôli koronavírusu, ale kvôli hysterickým opatreniam vlády v obrovskej strate a je ohrozená ich existencia. Taktiež fotografi a kameramani, ktorým v mesiacoch marec až jún absolútne vypadli príjmy opäť avizujú, že snúbenci odriekajú i októbrové svadby, ktoré sa opäť nebudú môcť uskutočniť podľa ich predstáv. Kto týmto ľuďom ich stratu nahradí? Kto pomôže krachujúcim podnikateľom? Štát, ktorý pod vedením Matovičovej bizarnej vlády dodnes pomohol podnikateľom len veľmi málo?

Žiadne ochorenie netreba podceňovať a my sme tí poslední, ktorí by sa chceli z koronavírsu posmievať a to i napriek tomu, že nikto z redakcie nepozná osobne nikoho s týmto ochorením. Aj bežná chrípka môže mať pre človeka z rizikovej skupiny a za určitých okolností fatálne následky. Situácia na Slovensku i v okolitých krajinách nám však dáva dôkaz, že kvôli chorobe akou je Covid-19 nie je potrebné likvidovať podnikateľov, živnostníkov či rodiny.

Premiér Igor Matovič a členovia jeho vlády či parlamentu pri "dodržiavaní" opatrení, ktoré vyžadujú od iných:

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.