MATOVIČOVA VLÁDA JE NAJVÄČŠÍ VOLEBNÝ PODVOD V DEJINÁCH

Ľuboš Blaha: Čo všetko sme zistili počas 100 dní Matovičovej vlády? Že plagiátorstvo nie je zlodejina, len Danko má zakázané opisovať a zisťujeme, že to čo pri Ficovi vrčalo ako rozzúrený pes, teraz vrtí chvostíkom.

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 26.06.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 26. júna 2020.

Za 100 dní Matovičovej vlády sme zistili, že:

1. Plagiátorstvo nie je zlodejina, za ktorú majú predsedovia parlamentu odstupovať. Naopak, opisovať diplomovky má zakázané len Danko, zato titul magistra Kollára je v úplnom porádečku a zaslúžil by si určite aj hodnosť kapitána. 

2. Zistili sme, že Kollár s Krištúfkovou sú obete vysokého školstva a za ich traumatizujúci zážitok by možno mali dostať od štátu odškodnenie. 

3. Osobitne Krištúfková by si zaslúžila zvýšenie platu, aby chúďa nemusela chodiť na dovolenky na Kočnerovu jachtu a mohla si kúpiť svoju. 

4. Ak na tlačovke ako predseda vlády desaťkrát za minútu poprieš samého seba a kompletne znásilníš morálku, o ktorej si celé roky táral, vôbec ťa novinári nebudú grilovať ako za Fica - to sa už nenosí. Nové časy. 


5. Odrazu zisťujeme, že médiá dokážu byť k premiérovi milé a prítulné. To, čo pri Ficovi vrčalo ako rozzúrený rotvajler, len sa Fico nadýchol, dnes pri Matovičovi vrtí chvostíkom ako Jorkšírsky teriér. 

6. Hafkovia z korporátnej tlače sa s Igorkom kolektívne chichúňajú a vtipkujú, či má mafoš radšej Aktuality alebo Markízu - jedna veľká šťastná rodinka. A zhodou okolností vlastnia médiá milionári z Penty, Esetu, J&T a Američania. Náhodičky. Neriešte.

7. Dozvedeli sme sa, že boj proti mafii zahŕňa spoluprácu s mafiánmi, ktorí chodili s Piťom na dovolenky a Žaluďovi štartovali auto. No chápete - inak ako s mafiánmi tú mafiu neporazíme. 

8. Zistili sme, že očista Slovenska nenastane, kým všetci Kočnerovi kamaráti, počnúc Sulíkom a končiac Kollárom, nebudú mať štátnu funkciu. 

9. "Naši ľudia" sú tým najlepším spôsobom, ako dosadzovať ľudí do štátnych úradov. Ten koncept bol vlastne celý čas absolútne nepochopený - na "našich ľuďoch" vlastne nie je nič zlé, len to musia byť Matovičovi "naši ľudia".

10. Transparentnosť je super nápad, ale netransparentnosť ešte lepší. Očista politiky má zmysel, iba pokiaľ ste v opozícii - keď ste vo vláde, treba robiť všetko to, čo ste roky kritizovali. Ako to vyjadril jeden trnavský mafoš - hádam sa len nebudeme hrať na principiálnych. 

11. Penta sú fajn chalani. Nejakí traja idioti behali pred voľbami po Cypre a vyvreskovali, ako to Pente naložia, ale kto by bral vážne nejaké hlúpe predvolebné videjká, že? Nové heslo ministra zdravotníctva: v mene otca i syna a i Penty svätej. 

12. Dozvedáme sa, že obyčajní ľudia sa majú po vláde Smeru tak príšerne zle, že im musíme okamžite pomôcť a zrušiť bankový odvod, lebo banky mali minulý rok čistý zisk len 643 miliónov eur - chúdence si zaslúžia pomôcť, nech sa môžu finančne nadýchnuť, ako fakt, majme srdce. 

11. Zisťujeme, že hospodársky pokles o 10% vyriešime tým, že reštaurácie viac nebudú musieť mať vylepený nápis "zákaz fajčiť". Riško nás zachránil - pošlite mu teplý rohlík.

12. Generálnu prokuratúru treba spolitizovať a na jej čelo pretlačiť chlapa, čo kedysi na ľudí posielal vodné delá, zrazil človeka na priechode a ako kvalifikačný bonus - prokurátora nikdy nerobil. Hurá, to je ten ideálny kandidát, treba kvôli nemu zmeniť zákon. A keby to nevyšlo, v zálohe majú ešte bakalárku Krištúfkovú. 

13. Pred voľbami sme od Matoviča počúvali srdcervúce výlevy o tom, ako nie je nič lepšie na svete ako blokovať diaľnice a po voľbách nás odrazu drahocenný premiér presviedča, že blokáda diaľnic je bohapustá anarchia, fuj, treba to zrušiť. Ešte raz - to akože čakáte, že sa Igor bude hrať na principiálneho? Nebuďte smiešni. 

14. A vôbec - ľudia vlastne nemajú čo protestovať, majú držať ústa, veď sú to hlupáci a mudrosráči a jediný, čo zjedol múdrosť sveta, je Igor. 

15. Sloboda je super vec, ale len dovtedy, kým sa k moci nedostane Matovič - potom je treba lámať ústavu, prijímať špicľovacie zákony, politizovať políciu, kriminalizovať opozíciu a zneužívať skrátené legislatívne konanie. 

16. Pred voľbami sme počúvali, že nie je nič dôležitejšie na svete ako médiá a opoziční lídri aspoň raz denne cítili potrebu priživiť sa na vražde Jána Kuciaka - bez krokodílej slzy pred kamerami za Janka a Martinku to nebol ten správny deň.

17. Dnes odrazu o Kuciakovi ani slovo a namiesto glorifikácie médií si Matovič ide zriadiť vládny časopis - inšpirácia priamo z Pchjongjangu. 

18. Sociálne sľuby sú super, ale ešte viac super je biznis, takže sorry, ľudia, zabudnite na pomoc tým najslabším. Trináste dôchodky si seniori nezaslúžia, minimálna mzda je prežitok, zamestnancov premeníme na otrokov a učiteľom zvýšime platy o nula celá nula eur - Matoviča od 29.februára nezaujímajú obyčajní ľudia, ale len obyčajné banky

19. A samozrejme, za 100 dní Matoviča sme zistili aj to, že áno, je fyzicky možné, aby slovo "špajza" Matovič reálne vyslovil na každej tlačovke, ktorú za tých 100 dní stihol zvolať. Hovorí sa, že väčšina populácie už pri slove "špajza" má chuť skočiť z balkóna. 

20. Matovič neklamal len v jednom. Dobre bude. Dobre bude bankárom, Pente, mafiánom a Borisovi. A zle všetkým ostatným. 

Toto je Matovičových 100 dní vlády. Najväčší volebný podvod v dejinách Slovenska.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.