MATOVIČOVA VLÁDA BY MALA OKAMŽITE ODSTÚPIŤ

Počas krízy Slovensko zlyháva v pomoci, slovenská vláda dáva ľuďom a firmám na finančnej podpore v kríze menej, ako prakticky hociktorá iná vláda vo vyspelom svete! Krízu máme pritom jednu z najhorších. 

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 28.10.2020

Pozrite si tento šokujúci graf. Slovenská vláda dáva ľuďom a firmám na finančnej podpore v kríze menej, ako prakticky hociktorá iná vláda vo vyspelom svete! Krízu máme pritom jednu z najhorších. Upozorňujem na to už od jari, keď sme v CVP vydali rozsiahlu štúdiu ukazujúcu, že naša vláda reagovala oveľa neskôr ako ostatné a oveľa ťažkopádnejšie. 

Slovensko má na kompenzácie, ktoré sa vybavujú cez úrady práce schválenú schému v objeme 2 mld. EUR. Ministerstvo práce sa teraz „pochválilo“, že sme z nej dokázali od apríla vyčerpať 586 mil. 

Vláda má na podporu ľudí k dispozícii obrovský balík prostriedkov!! Z neminutých eurofondov, ktoré sám Brusel v tejto chvíli vyžaduje napumpovať do ekonomiky. Len to, po a) nevedia zadministrovať (napriek veľkohubým prísľubom V. Remišovej z jari, ako to ona dokáže), b) tešia sa, že to nevadí, aj tak tie peniaze použijú neskôr - na vlastné projekty. Takisto priebežne upozorňujem na to, že vládni predstavitelia (vyniká v tom napríklad minister Krajniak) pravidelne o podpore klamú a predvádzajú rôzne manipulácie. Ak teda nechcete veriť mne, toto sú čerstvé dáta Medzinárodného menového fondu. V celej Európskej únii len Rumunsko (nie je v tomto grafe) dáva porovnateľné málo peňazí, ako pct HDP.

(Graf: Libor Melioris, podľa údajov IMF)

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.