MATOVIČOVA VLÁDA OD 15. OKTÓBRA ZAVÁDZA VÝRAZNÉ OBMEDZENIA, VYHRÁŽA SA POKUTAMI

AKTUALIZOVANÉ: Rúško budeme nosiť aj na verejnosti v exteriéri, reštaurácie budú v podstate zatvorené, pretože jedlo je možné kúpiť len so sebou. Zákaz zhromžďovania bude platiť od 13. 10. Ombedzenia sa zrušia, keď klesne počet infikovaných pod 500 denne. Dušičky si podľa Matoviča máme odložiť na lepšie pandemické obdobie.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 11.10.2020

Slovensko sa vydalo českou cestou, uviedol minister zdravotníctva SR Marek Kračí, po skončení rokovania Ústredného krízového štábu. Od 15. októbra budú platiť nové pandemické opatrenia. Stredné školy od pondelka 12. 10. prejdú na dištančnú formu vzdelávania, informoval o tom minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Dodal, že od pondelka by malo byť zároveň výrazne odporúčané nosenie rúšok aj pre materské školy. Pre prvý a druhý stupeň základných škôl bude nosenie rúšok povinné. Deti do troch rokov nemusia mať rúška. V materských a základných školách bude aj naďalej výučba prezenčná. Po vyučovaní na základných školách sa zakážu organizovať aktivity. 

Krsty, pohreby a sobáše sa budú môcť konať, avšak za pravidiel, aké budú platiť pri prevádzkach, čiže jedna osoba na 15 štvorcových metrov v priestore. Ak sa budú tieto obrady konať vonku, počet účastníkov sa podľa Matoviča obmedzovať nebude, dodržiavať sa však musia dvojmetrové odstupy.

Výnimka bude platiť na organizovanie piatich najvyšších športových súťaží, a to v prípade futbalu, hokeja, volejbalu, hádzanej, basketbalu. Hráči musia byť pretestovaní a hrať sa bude bez divákov. Zákaz hromadných podujatí sa podľa Krajčího má týkať aj bohoslužieb.

OBMEDZENIA PLATIA OD 15. 10. 2020

Rúško sa nosí aj v exteriéri.

Zákaz hromadných podujatí.

Zákaz zhomažďovania nad 6 ľudí.

Reštaurácie a kaviarne budú  v podstate zatvorené, pretože jedlo je možné kúpiť len so sebou.

Ochodné centrá – 1 osoba na 15 metrov štvorcových.

Vyhradené hodiny v obchodoch a drogériách pre seniorov od 9. 00 – 11.00 h.

Zatvorené budú fitness a welness centrá ako aj plavárne.

Stredné školy budú zatvorené, vyučovanie bude dištančné.

Hranice zatiaľ ostanú otvorené.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.