MATOVIČOVO TÁRANIE POŠKODZUJE SLOVÁKOV

Peter Pellegrini: Premiér si neuvedomuje, že svojimi nepremyslenými výrokmi na tlačovkách balamutí ľudí.

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 23.05.2020

Príspevok uverejnil Peter Pellegrini na svojom Facebooku, 23. mája 2020.

MATOVIČOVO TÁRANIE SPÔSOBUJE REÁLNE ŠKODY

„Deti do konca júna ostanú doma na sto percent.“ Koľko takýchto výrokov predsedu vlády už odznelo a o pár dní sa ukázali ako nezmysel? Kým tento nakoniec znamenal iba rozčarovanie rodičov i ekonómov, jeho ďalšie táranie spôsobuje ľuďom na Slovensku reálne škody.

Igor Matovič má totiž neutíchajúcu a neodolateľnú túžbu niečo na tlačovkách oznamovať a vôbec si neuvedomuje, že jeho výroky berú stále mnohí ľudia vážne. V snahe vzbudiť dojem človeka, ktorý rieši problémy, často oznámi niečo, čo si práve na tlačovke vymyslel, alebo zabudne dodať podstatné „podrobnosti“, ktoré v tom čase ešte nie sú známe. Presne tak podľahol svojej túžbe spraviť v pondelok teatrálnu tlačovku na hraniciach a oznámiť konkrétny termín spustenia aplikácie, hoci od jeho slov závisel asi tak ako počasie.

Za chaos na hraniciach nie je zodpovedný Google ani Apple, ktoré si robia svoju štandardnú prácu, ale vláda, ktorá oznámila ľuďom niečo, čo vôbec nevedela garantovať. A to už ani nehovorím, že to bol x-tý termín spustenia aplikácie, ktorý sa niekoľkokrát odkladal kvôli prieťahom s jej prípravou na Slovensku.

Podobne obalamutil premiér majiteľov reštaurácií, ktorí túžobne čakali na ich otvorenie. Doslovne uviedol, že podmienky na ich prevádzku v interiéri budú rovnaké ako na terasách. Zabudol však pritom na podstatnú skutočnosť, že vo vnútri bude platiť podmienka 15 m2 plochy na jedného človeka, čo pre mnohých podnikateľov urobilo otvorenie ich prevádzok jednoducho ekonomicky nerentabilným.

A takto by som mohol pokračovať ešte dlho. Jediné riešenie, ktoré sa mi zdá najlepšie pre ľudí i slovenskú ekonomiku, je preto vyzvať premiéra Matoviča, aby aspoň najbližšie dva týždne neorganizoval žiadnu tlačovku a ponechal informovanie na tých, ktorí sa veci aspoň trochu rozumejú a dajú ľuďom pravdivé a hlavne úplné informácie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.